12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Malesice opět zvítězily, opět s čistým kontem

30

Malesice mají třetí výhru v řadě. Lubům vstřelily v obou poločasech po gólu a po výhře 2:0 jsou na 15 bodech. Na svého nedělního soupeře ztrácí už jen 3 body

Zápas začal lépe pro domácí, kteří hráli to, co chtěli, drželi míč a také se jako první prosadili gólově. Derek Faltus, kterého ve většině zápasu najdete spíše ve svém růžovém dresu mezi třemi tyčemi nastoupil v poli a byl to právě on, kdo poslal domácí do vedení. Po první pro Malesice povedené třicetiminutovce začalo nastavené tempo upadat a zbytek zápasu už se dohrál bez většího vzruchu na jedné, ani na druhé straně.

Druhý poločas už byl spíše ve znamení bojů ve středu pole. Hosté měli hned několik příležitostí, jak zápas srovnat. Žádná chyba v řadách Malesic ale potrestána nebyla, a tak dlouho držel stav 1:0. To až do doby, kdy domácí přidali druhý gól. Otevřená hra Lub v závěrečných minutách umetla cestičku pro Jiřího Svobodu, který vstřelil gól na 2:0 a tímto výsledkem i zápas skončil.

TJ Sokol Malesice
Milan Legát, hráč: Luby nepatří mezi naše oblíbené soupeře, navíc v letošní sezóně sbírají více bodů než loni. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Měli jsme dobrý vstup do utkání a prvních 30 minut jsme hráli to, co jsme si předsevzali. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí a jednu z nich po rohovém kopu pěknou střelou využil Derek Faltus. Po vstřeleném gólu naše hra začala trochu upadat. Do šaten jsme ale šli s těsným jednobrankovým vedením. Druhý poločas už z naší strany moc dobrý nebyl a za mě příliš fotbalové krásy nepřinesl. Pro nás bylo důležité, že jsme dokázali uskákat řadu soubojů a hosté své náznaky příležitostí, především po našich chybách, nedokázali využít. Luby se musely tlačit čím dál více nahoru a díky tomu se nám otevíraly příležitosti k rychlým brejkům. Jeden z nich po samostaném nájezdu využil Jirka Svoboda a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto.

TJ Start Luby
Tomáš Partyngl, hráč: Ahoj, první poločas nás domácí přehrávali, byli lepší skoro ve všem, a tomu taky odpovídalo skóre v 10. minutě, kdy se trefil Faltus. I my jsme v první půlce dokázali zahrozit ze zajímavých možností, bohužel neúspěšně. Proto první poločas skončil zaslouženě 1:0 pro domácí. Druhý poločas se nám povedl značně lépe, domácí jsme zatlačili a převzali tak jejich dominantní vykon z první půlky. Bohužel jsme měli i trochu smůlu a nedokázali míč dostat za zády domácího brankáře, trefili jsme jednou nebo dvakrát brankovou konstrukci a nedokázali proměnit vyložené šance. V 85. minutě jsme bohužel inkasovali druhý gól, domácí útočník zakončil své sólo jeden na jednoho z poloviny hřiště a tím tak zajistil domácím 3 body.

L. Lecjaks [-] - J. Svoboda [-] (92. D. Tichý [-] ) , D. Faltus [-] , M. Matas [-] (51. T. Kepka [-] ) , P. Šmídl [-] (86. L. Kružík [-] ) , T. Gita [-] , K. Schleis [-] (92. J. Čech [-] ) , O. Žitek [-] , M. Legát [-] , M. Potoček [-] , J. Havelka [-]

D. Šít [-] - J. Matějka [-] , V. Petrželka [-] , M. Pivoňka [-] (89. M. Červený [-] ) , Š. Tomaka [-] (65. D. Beránek [-] ) , T. Partyngl [-] , V. Řeřicha [-] (46. T. Blohmann [-] ) , D. Vozka [-] , L. Marek [-] (74. M. Hrach [-] ) , H. Pikhart [-] , A. Čížek [-]

ŽK: 37. D. Faltus , 76. J. Svoboda , 93. T. Kepka .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: PŘIBYL Zdeněk - MIFKOVÁ Hedvika, SLABÝ Otto.