12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

Žákava vstřelila minimálně tři góly už v sedmém zápase v řadě, tentokrát to odnesl Bolevec

17. T. Nekola , 32. V. Mencl , 42. O. Soukup , 86. T. Nekola (p.)
30

Útoku Žákavy se daří. Už v sedmém zápase v řadě vstřelili alespoň 3 góly. S obranou to ale nebylo vždy idální. Z posledních tří zápasů ale inkasovali pouze dvakrát, nyní proti Bolevci udrželi pří výhře 4:0 čisté konto.

Od začátku se hrál klidný zápas. Oba týmy chtěly hrát, a také to tak vypadalo. Přesnější v evšech ohledech ale byli domácí, kteří v 17. minutě otevřeli skóre. Konkrétně Tomáš Nekola. A nezůstalo pouze u jednoho gólu. Po půl hodině hry navýšil vedení Václav Mencl, do poločasu ještě domácí upravili na 3:0. Šancí bylo i na více gólů. Do poločasu ale padly už žádná branka nepadla, a tak se šlo do kabin za stavu 3:0.

Může se zdát, že stav 3:0 je už rozhodnutý. Bolevečtí ale nic nezabalili, stále se snažili hrát a vytvářet si šance. To se ale dlouhodobě nedařilo, a tak není překvapením, že z tohoto zápasu vzešli bez vstřelené branky. Domácí naopak v posledních minutách proměnili penaltu a po druhém gólu Tomáše Nekoly Žákava zvítězila 4:0.

FK Žákava
Ondřej Soukup, hráč: Ohodnotil bych to jako v celku klidný zápas, který ale nenudil. Oba týmy se snažily hrát fotbal, samozřejmě pár výměn názorů by se našlo, ale nic velkého. My jsme si navíc vytvářeli gólové šance a některé z nich proměnili. Bolevec má mladý tým a doplácel na nepřesnost. Poločas 3:0, ale soupeř nic nevzdával, stále se snažili běhat a hrát. Bohužel si za celý zápas nevytvořil větší gólovou příležitost a výsledek vcelku odpovídá průběhu utkání.

SSC Bolevec
Michal Bublík, hrajicí trenér: Zasloužená porážka! Nehráli jsme úplně špatně, ale ani dobře. Snažili jsme se kombinovat a hrát po zemi, ale taky ne moc dobře. Bojovali jsme, ale ne moc. Všeho z naší strany bylo málo… Takže zasloužená výhra domácích, kterým gratuluju! Velmi kvalitní výkonu všech rozhodčích. A ještě velká gratulace mému kamarádovi Lukáši Paulovi a Vejprnicím, které se dostaly do čela krajského přeboru!