12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

Souboj o čelo skončil dělbou bodů

65. M. Falout (p.) - 42. L. Tumpach
30

Horšovský Týn načal maraton těžkých zápasů prohrou se Smíchovem, Koloveč zvládla vítězně zápas v Chlumčanech. Program 12. kola k sobě svedl právě tyto dva týmy. Nakonec z toho byla remíza, i přes to že si 3 body mohly odnést oba týmy.

Po dobu první půle byli lepší hráči domácího celku. Ti svému soupeři de facto nepůjčili balón a vytvořili si řadu šancí. Žádná z nich ale gólem neskončila a když centr hostujícího Lukáše Tumpacha zapadl za záda Chrže, vedla Koloveč v Horšovském Týně chvíli před poločasem 1:0.

Domácí ale určitě důležitý souboj s tabulkovým sousedem nechtěli zabalit - a ani nezabalili. Horšovský Týn srovnal z penalty, kterou hosté těžce kousali. Hrdinou okamžiku se ale stal kapitán Marek Falout, který dal zápasu v 65. minutě remízový stav. Oba týmy chtěly vedení překlopit na svou stranu. Ale jak se říká: “Kdo chce víc, nemá nic.” Žádná z šancí za zády jednoho nebo druhého gólmana neskončila, a tak si oba soupeři body rozdělili.

FC Dynamo Horšovský Týn
Ondřej Chrž, brankář: Řekl bych, že do zápasu jsme vstoupili lépe než hosté, dařilo se nám kombinovat po zemi a držet míč na kopačkách. V prvním poločase jsme si vytvořili několik příležitostí ke skórování, ale ani jednu jsme nevyužili. Soupeře jsme v prvním poločase do ničeho nepustili, ale i tak se mu podařilo branku vstřelit, když nepovedený centr Tumpacha ze 42. minuty zapadl do zadní části naší brány. Do druhého poločasu jsme ale neztratili motivaci a chtěli zápas otočit. Vyrovnat se nám povedlo z penalty v 65. minutě, kterou s přehledem proměnil Falout. Poté jsme měli další příležitosti i soupeře jsme chvílemi drželi jen na jeho polovině, ale ke gólu to bohužel nevedlo. A když soupeř v druhém poločase své šance také neproměnil, zápas skončil remízou 1:1. Do konce podzimu nás čekají ještě tři utkání ve kterých musíme naplno bodovat.

TJ Slavoj Koloveč
Martin Steinbrücker (trenér): "Za prvé bych chtěl poděkovat všem kolovečským fanouškům, kteří nás přijeli do Tejna podpořit, byli hodně slyšet a vytvořili nám příjemnou atmosféru. Co se týče fotbalu, tak remízu z Tejna beru jako výhru, protože se odtud budou těžko vozit body, nejen kvůli tomu, že je tam kvalitní manšaft, ale i kvůli výkonu rozhodčích co tady předvádí, ale dál se k tomu nechci vyjadřovat. Smekám před klukama jak zápas zvládli, na Tejno jsme se připravovali, kluci to do puntíku zvládli a za bod jsem rád a cením si ho. V dalším kole máme doma 3. tým tabulky SK Smíchov, takže nás přijďte v neděli opět podpořit a uděláme vše proto, aby jsme zápas zvládli a vyhráli."

O. Chrž [-] - J. Havlíček [-] , J. Malý [-] , M. Falout [-] , D. Slapnička [-] (81. T. Novák [-] ) , J. Čižikov [-] , M. Dibrivnyi [-] , J. Černík [-] (90. M. Mašek [-] ) , A. Slinkin [-] , O. Sloup [-] , Y. Kokhan [-]

V. Knopf [-] - M. Soupír [-] (53. M. Záhrobský [-] ) , D. Tumpach [-] (86. P. Vachtl [-] ) , M. Lucák [-] , M. Duchoň [-] , D. Soupír [-] , J. Lucák [-] (88. A. Kamír [-] ) , K. Kralovec [-] , L. Tumpach [-] , F. Šlajs [-] , P. Kadlec [-]

ŽK: 32. Y. Kokhan , 59. D. Slapnička , 60. J. Malý , 66. M. Falout , 82. T. Novák , 86. O. Sloup - 9. D. Tumpach , 53. V. Knopf , 58. F. Šlajs , 64. K. Kralovec .
Počet diváků: 320. Rozhodčí: ŠKARDA Jiří - PAUR Roman, KOŘAN Josef.