12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

Zlín vs. Boleslav 2.0? V Dobřanech diváci viděli neméně divoký zápas

18. T. Mertl , 24. D. Hloušek , 32. T. Mertl , 47. Š. Mertl , 51. P. Brabec , 69. J. Rajt , 83. M. Fabián - 12. M. Hájek (vl.) , 73. J. Šot , 76. F. Dolejš , 81. J. Vrba
30

Kdo zavítal v sobotu dopoledne do dobřanského areálu, asi si nemyslel že uvidí 11 gólů. Gólové hody jsme neviděli pouze ve Fortuna lize, v Dobřanech to zvládli domácí, kteří sice dostali 4 góly, 7 jich ale vstřelili a berou tak důležitě 3 body.

Skóre otevřel dobřanský Matěj Hájek. Bohužel pro něj a pro jeho týmy překonal vlastního brankáře a z vedení se tak radovali hosté. To ale bylo směrem dopředu od hostů na dlouhou dobu vše. Během šesti minut bylo zásluhpu Tadeáše Mertla srovnáno, po půl hodině už domácí vedli o dvě branky, když se prosadil David Hloušek respektive opět Tadeáš Mertl. Výsledkem 3:1 také první poločas skončil.

Tento stav ale ve druhé půli nevydržel dlouho. Jakékoliv plány hostů na rychlou kontaktní branku zhatil hned ve 47. minutě druhý z Mertlů, Šimon, po jehož gólu to bylo 4:1. Aby ta facka na začátku druhého dějství nebyla pro hosty malá, hned v 51. minutě přidali domácí i pátý zásah. Konkrétně ho zapsal Petr Brabec. Výsledek už hraničící s ostudou ještě pro Dobřany vylepšil Jaroslav Rajt. Po tomto gólu ale také zapli hosté, kteří se během osmi minut dostali gólech Jakuba Šta, Františka Dolejše a kapitána Josefa Vrby z výsledku 6:1 na 6:4. Poslední gólové slovo si ale opět vzali Dobřanští. V 83. minutě upravil na konečných a divokých 7:4 střídající Michal Fabián.

TJ Dobřany
Šimon Mertl, hráč: Proti Staňkovu jsme nastoupili a už na začátku zápasu se projevila malá nervozita, která vyústila ve vlastní gól. Do utkání nám pomohl dostat se až brilantní míč do hrotu, který,  po převzetí na prsa, proměnil nekompromisně Tadeáš Mertl. Tadeáš řídil průběh prvního poločasu, ve kterém se ještě jednou prosadil a na třetí gól přihrál. V druhé půli jsme soupeře do 60 minuty tlačili a ještě jedním gólem utavili, Potom ale soupeř proměnil po naší chybě jednu šanci a zbytek zápasu byla přetahovaná, ve které padlo dalších 5 branek na výsledných 7:4.

FK Staňkov
Ondřej Bauer, předseda klubu: Do zápasu jsme vstoupili dobře,když jsme vedli po vlastním gólu na začátku utkání nula jedna ale bohužel jsme dlouho vedení neudrželi a do poločasu dostali ještě další branky. V druhé půli jsme začali hrát až od stavu 6-1 měli tam i šanci snížit na rozdíl jedné branky ale bohužel neproměnili. Bohužel je to u některých hráčů pořád málo na tuhle soutěž..