11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Křimice potrestaly zaváhání Horšáku a po výhře nad Tlučnou jdou do čela

29

Křimice zvládly zápas s Tlučnou vítězně. Nyní ale čekají lídra tabulky čtyři horké týdny. Z TOP 6, kam pochopitelně patří i oni, změří síly hned se čtyřmi týmy.  Tlučnou naopak čekají stěžejní souboje se Slovanem a Staňkovem.

Skóre otevřeli domácí a to již ve druhé minutě. Dytrtův centr si ve vápně našel Václav Kuneš a  hlavou dal Křimicím vedení. Domácí se rychlým vedením neuspokojili a dál zaměstnávali brankáře Tlučné. Z první to zkoušel opět Kuneš. Jeho střelu ale Kovařík vyrazil. V 16. minutě už se ale domácí podruhé radovali. Centr Čejky ještě sklepával Szedmák. René Kropáček si v takových situacích ví rady a pocítili to i v Tlučné. Poté už Křimice v hlavách trochu vypnuly a daly soupeři čuchnout. Po chybě v obranných řadách získali ve středu hřiště míč a po pěkné přímočaré akci zásluhou Jaroslava Sadílka snížili na 2:1. O nadějný stav ale hosté přišli hned vzápětí. Václav Kuneš vybojoval na hranici vápna míč, s ničím si nelámal hlavu a svým druhým gólem v zápase poslal Křimice opět do dvoubrankového vedení.

Ve druhém poločase byla lepší Tlučná. Ta ale z vypracovaných příležitostí nedokázala vstřelit ani kontaktní gól, nýbrž ho dostat do remízového stavu. A když se neprosadili už ani domácí, znamenalo to, že poločasovým výsledkem 3:1 také zápas skončil.

FC Křimice
Jakub Szedmák, hráč: První poločas jsme vstřelili 3 branky a nějaké šance ještě nevyužili. Hosté dali branku po naší špatné rozehrávce, jinak si ale myslím, že jsme v prvním poločase byli lepším týmem. Ve druhém poločase byli ale lepší hosté, vysunuli své postavení podstatně výš, svými rychlými hráči a šikovností nám dělali problémy, bohužel pro ně bez gólového efektu. My jsme druhý poločas nehráli dobře, naše hra byla neurovnaná a zbytečně nervózní. Máme tedy na čem pracovat, protože na úspěch v blízkých zápasech, by nemusel náš výkon z druhého poločasu stačit …

TJ Tlučná
Michal Vašák, trenér: Zápas jsme nezačali dobře a z první akci jsme inkasovali gól. Pak jsme se snažili o vyrovnání, ale po další chyby jsme znovu inkasovali. Poté se nám podařilo snížit, ale po další chybě jsme hned inkasovali. Šli jsme v první půli ještě sami na bránu, bohužel jsme nedali. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. Soupeře jsme trápili celý poločas, ale bohužel jsme to nedokázali využít. Kdyby jsme tam pár šancí po stranách, bohužel jsme selhali ve finální fázi, takže opět bez bodu. Ale musím kluky pochválit hlavně za druhý poločas. Hráli dobře, makali, snažili se ale opět to nedopadlo. Teď nás čekají dva zápasy doma s Kralovicemi a s Luby. Pak jedeme do Staňkova a na Slovan. to budou pro nás ty zápasy, ve kterých musíme bodovat.