11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

29

Dost možná nejatraktivnější zápas 11. kola se odehrál hned v sobotu dopoledne. A určitě nenudil. Do 15. minuty padly 2 góly. Poté ale střelcům trochu zvlhnul střelný prach a už se míč třepetal v síti pouze jednou - po gólu smíchovského Jakuba Marka, který tak zařídil hostům 3 body.

Skóre se v Horšovském Týně poprvé měnilo již v 5. minutě, když si nepříliš razantní přízemní centr našel ve vápně Mykola Dibrivnyi a sám před brankářem poslal domácí do vedení.

Neuběhla ani čtvrt hodina a bylo srovnáno. Pěkný pas Přibáně z hloubi pole si našel Tomáš Knapp, který v nelehké pozici překonal Chrže. Do konce poločasu se z vedení mohli radovat oba týmy. Faloutův přímý kop ale skvěl vytáhl Bešts na břevno, na druhé straně selhali Marek s Knappem. Tím pádem už další gól v první půli nepadl, a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhém poločase se začalo na hřišti hrát agesivněji, s šancemi oba týmy šestřily. Jedna z mála přišla na půli domácích. Knapp prodloužil na rychlonohého Jakuba Marka. Proti tomu vyběhl Chrž, kterému Marek udělal kličku a když obstřelil obránce, který toho času zastupoval brankáře, radoval se Smíchov z otočky. Po gólu byly lepší hostující hráči. Ti si ale až na pár závarů po standardních situacích a pár dalekonosných, ale nepřilíš razantních nebo přesných, ran nevytvořili nic, a tak si všechmy body odvezli hosté z Plzně.

FC Dynamo Horšovský Týn
Ondřej Chrž, brankář: Utkání se Smíchovem bylo nevydařené. I když jsme od páté minuty zásluhou Dibrivnyie vedli, hosté dokázali ve 14. minutě vyrovnat. Příležitosti na skórování jsme měli, ale chybělo nám více štěstí v zakončení, několikrát jsme trefili i brankovou konstrukci. Soupeř nehrál komplikovaně, snažil se hrát spíše dlouhé míče na jejich útočníky a soustředili se rychlé protiútoky, jeden z nich jim vyšel v 63. minutě a nakonec z toho byl gól, který pro Smíchov znamenal tři body. My se musíme z prohry a chyb ponaučit a soustředit se na další důležité zápasy.

SK Smíchov Plzeň
Jakub Čapský, brankář: Do zápasu jsme šli s velkým respektem. Dynamo je silné mužstvo s velkou individuální kvalitou. Před zápasem jsme si řekli, že se nebudeme nikam hnát, budeme čekat na chybu domácích a hrozit z protiútoků. Naše taktika se nám rozpadla v 5. minutě, když jsme, po chybě v zadních řadách, inkasovali první branku. Během prvního poločasu byl herní projev vyrovnaný, ale více příležitostí jsme měli my. Naštěstí jsme dokázali v 15. minutě, díky Knappovi, vyrovnat. Horšák v prvním poločase kromě pár propagačních střel a standardních situací moc příležitostí neměl. Za zmínku stojí dobrý zákrok Bešty po přímém kopu Falouta, při kterém nás podržel a vytáhl střelu na břevno. My se naopak dostali do dvou vyložených situací, které neproměnil Knapp a Marek. Druhý poločas pokračoval stejně vyrovnanou partií, tentokrát bez větších šancí, ale o to s větší agresivitou. K tomu přispěl rozhodčí Šlauf, kterému se nejspíš zdálo, že po dobře odpískaném prvním poločase má zápas malý náboj, tak se rozhodl, že z toho v druhém poločase udělá bramboračku. V 63. minutě se nám povedlo brankou Marka zápas otočit. Od té doby převzal Horšák taktovku a dostával se do tlaku, především díky standardním situacím. Do velkých příležitostí se však až na výjimky nedostával. Do konce zápasu už žádná branka nepadla a my si vezeme 3 body od velmi těžkého a kvalitního soupeře.

O. Chrž [-] - J. Havlíček [-] , J. Malý [-] , M. Falout [-] (68. T. Novák [-] ) , D. Slapnička [-] , J. Čižikov [-] , M. Dibrivnyi [-] , J. Černík [-] , J. Svárovský [-] (46. M. Mašek [-] ) , O. Sloup [-] , Y. Kokhan [-]

V. Bešta [-] - J. Marek [-] (90. A. Pretl [-] ) , D. Titlbach [-] , M. Fujan [-] , J. Přibáň [-] , D. Bešta [-] , T. Sládek [-] , P. Konopík [-] , D. Marval [-] (71. J. Gruncl [-] ) , T. Knapp [-] , J. Krčál [-] (46. P. Karlíček [-] )

ŽK: 38. D. Slapnička - 85. J. Gruncl .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Šlauf Jiří - BOGDAN Gabriel, PAUR Roman.