3.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

Tlumačov stále čeká na první výhru, hattrickem se na jeho neúspěchu podílel Mertl

30

Tlumačov hrál první dvě kola doma. Vznikl z toho jeden bod ze zápasu se Smíchovem. Tentokrát zajížděli hráči Startu do Dobřan, které na svém hřišti v prvním kole porazily Sušici. A zvítězily i nyní. Hattrickem se blýskl Šimon Mertl a domácí zvítězili 4:0.

Domácí od začátku zápasu určovali tempo hry. Chtěli navázat na první kolo a první domácí zápas proti Sušici, ve kterém už od druhé minuty vedli zásluhou gólu Šimona Mertla. Stejný hráč vstřelil úvodní branku zápasu i do sítě Tlumačova. V osmé minutě vedli domácí 1:0. A když se stejný hráč trefil i v minutě 24., vedly Dobřany 2:0. Ve zbytku poločasu byli i nadále lepší domácí, další gól už ale přítomní diváci neviděli.

Ve druhém poločase chtěli hosté změnit hodně věcí. Hra ale vypadala podobně jako v tom prvním. Dobřany svého soupeře k ničemu nepouštěli a byli to oni, kdo přidal další gól. A byl to znovu Šimon Mertl, který v 74. minutě zkompletoval hattrick a dal svému týmu na kopačky klid. Po třetím gólu 15 minut před koncem už bylo téměř jasné, že 3 body zůstanou v Dobřanech. Ještě jasnější to bylo v 87. minutě, když gólovou tečku přidal střídající Josef Šneberger.

TJ Dobřany
Karel Kripner, brankář: Tentokrát jsme v domácím prostředí nastoupili proti loňskému účastníkovi Krajského přeboru z Tlumačova a musím kluky pochválit jak to odmakali. Po celý zápas jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě jsme si připsali tři důležité body. Nejlepším hráčem utkání byl jednoznačně Šimon Mertl, který dal hattrick a na poslední gól ještě přihrál. Chtěl bych poděkovat i našim fanouškům. Příští zápas zajíždíme v neděli 27.8. do Malesic.