12.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Olešník si na domácí půdě poradil se Spartakem

21. D. Lafata , 70. J. Toth , 71. J. Martinec , 89. J. Píša
21

Olešník se po minulém kole posunul na třetí pozici krajského přeboru místo Malše a získanou formu chtěli hráči svěřence Romana Chlumeckého potvrdit proti Thovým Svinům, které dokázaly v poseldních třech zápasech získat parádních pět bodů.

Stres opadl až v závěru

Olešník se sice dostal do relativně rychlého vedení, když se po jedenadvaceti minutách prosadil nikdo jiný, než David Lafata, pro kterého byl tento přesný zásah již třináctým v sezoně, ale zápas se odehrával ve vyrovnaném duchu. Trhové Sviny dokázaly bránit útočné nájezdy domácích a jednobrankovou ztrátu dokázaly udržet, čímž byly stále ve hře. Statečný boj Spartaku trval až do samotného závěru zápasu, ve kterém už kralovali domácí. Ti během pár vteřin dokázali nejprve přidat druhou branku zásluhou Jakuba Totha a hned vzápětí rozhodl o třech bodech pro domácí třetí brankou Olešníku střídající Jakub Martinec. Na tuto dvoubrankovou smršť už hosté nedokázali zareagovat a konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem utkání další střídající hráč domácích, Jakub Píša, který byl na hřišti v dané chvíli pouhých devět minut.

Olešník tak zvítězil poměrem 4-0 a nadále se drží na třetím místě krajského přeboru. Naopak Trhové Sviny po třech utkání v řadě nebodovaly.

FK Olešník
FB Olešník: Doplníme..

FK Olešník
P. Tomášek [-] - J. Toth [-] (80. P. Knietel [-] ) , D. Lafata [-] (50. J. Martinec [-] ) , D. Heller [-] , P. Nohava [-] , J. Turek [-] (67. T. Vrážek [-] ) , M. Beko [-] (80. J. Píša [-] ) , R. Szó [-] , M. Miklík [-] , L. Vojta [-] , J. Kalášek [-] (75. M. Pavlík [-] )

TJ Spartak Trhové Sviny
K. Brůha [-] - O. Šafránek [-] , L. Gažák [-] , D. Kodras [-] , M. Valut [-] , M. Popovič [-] , L. Zítek [-] (65. O. Kolář [-] ) , M. Kodras [-] , L. Macák [-] , D. Tomek [-] , O. Hruška [-]

ŽK: 44. D. Kodras , 55. L. Macák .
Hráči zápasu: J. Toth .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Votava Pavel - PEČENKA Miroslav, KOLLMANN Jaroslav.