12.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Kosoř dál tápe, k berounské výhře přispěl životní gól Nováka

8

Fotbalisté Kosoře se v poslední době výsledkově trápí, naplno bodovat nedokázali už čtyři zápasy. Výrazně k tomu přispívá početná marodka, která Černého bandu, který dnes chyběl také, trápí ve veliké míře. To se promítlo i v tomto utkání, ve kterém domácí padli s Berounem v poměru 0:3.

Gól berounského Tarasova

Hosté vstoupili do zápasu velice aktivně a v úvodních minutách si dokázali vytvořit minimálně tři velké příležitosti. V šanci byl Daniel Hájek, jehož pokus zneškodnil gólman Matyáš Franta. Poté mohl dvakrát skórovat Čeněk Černík, poprvé ale stejně, jako jeho spoluhráč, ztroskotal na pozorném Frantovi a podruhé si správně neseřídil mířidla. Skóre se tak neměnilo.

Poté se po dotyku balónu rukou od jednoho z hostujících hráčů dožadovali domácí odpískání pokutového kopu, rozhodčí ale na penaltu neukázal.

Ve 12. minutě se Beroun ujal vedení. Ilia Tarasov prošel ze strany a střelou z vápna na zadní tyč rozvlnil síť.

Poté se do náznaků šancí dostala obě mužstva, větší příležitosti ani další branky už se však diváci v první půli nedočkali.

Po pětačtyřiceti minutách hry tak Beroun vedl v Kosoři 1:0.

Neuznaná branka domácích a gól z půlky

Po pár minutách hry se Kosoři podařilo překonat hostujícího gólmana. Branka Patrika Nehody ale nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení, a vyrovnání se tak nekonalo.

Po hodině hry přišel moment, který museli ocenit i fanoušci domácích. Hostující Miloš Novák si na půlce hřiště všiml vyběhnuvšího brankáře Kosoře, udeřil do skákajícího míče, a ten zapadl do sítě. Nevídaná trefa, která znamenala vedení Berouna 2:0.

Domácí už se poté nezmohli na větší ohrožení branky soupeře, který se začal soustředit zejména na obrannou složku hry.

V 82. minutě se ještě mezi úspěšné střelce utkání zapsal Ivan Novosad, který se trefil po brejkové situaci střelou na zadní tyč.

Kosoř tak nedokázala uspět ani napopáté, když doma podlehla Berounu 0:3.

Kosoř
Štěpán Beránek, vedoucí mužstva: Do utkání jsme vstoupili velice dobře, v 5. minutě jsme mohli vést 3:0. Bohužel jsme nedali. Poté jsme se ale už dočkali a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Řekl bych, že to pro diváky bylo hezké utkání.

Český Lev - Union Beroun
Jakub Slunéčko, trenér: Jsme šílení. Nedaří se výsledkově a ani nemám lidi. Je spousta zraněných, je to strašné. Když to řeknu blbě, soupeř si vypracoval pět šancí a dal tři góly.