--

Velké Meziříčí znovu prohrálo

32. D. Poul , 37. J. Adam
12

Hosté čekají na první výhru. Domácí rozhodli během pěti minut na konci prvního poločasu.

Domácí po půli vedli

V 7. minutě se ve vzdušném souboji o míč hlavami střetli domácí Adam a hostující Bouček. Meziříčský obránce dopadl hůře a musel být převezen k ošetření do pelhřimovské nemocnice. Po nezbytném ošetření se po několika minutách pokračovalo. Ve 13. minutě vybojovali domácí rohový kop, když předtím se v šanci ještě ocitl Zacha. Roh rozehrál Niederle, míč ale místo do pokutového území zamířil do autu a kopalo se tak od hostující brány. Ve 22. minutě přihrál míč Poul na pravou stranu Adamovi, ten jej vrátil zpět před bránu Smejkalovi. Jeho střelecký pokus ale hostující obránce vykopl. Následná střela Zachy letěla mimo Lancmanovu bránu. Ve 24. minutě si domácí vytvořili další brankovou příležitost, když jen těsně vedle hlavičkoval Hotovec. Ve 32. minutě se domácí mohli konečně zaradovat. Na prostředek dostal míč od Zachy Poul a povedenou střelou do pravého horního rohu překonal Lancmana, který si sice na míč sahl, ale to bylo tak vše - 1:0. Ve 37. minutě udeřili domácí podruhé. Po pravé straně si navedl míč Fialka, přihrál jej Adamovi a ten střelou na zadní tyč do protipohybu gólmana skóroval - 2:0. Hosté se ale nevzdávali a ve 42. minutě musel zasahovat domácí brankář Leška po střele Dolejše. Hosté z toho vytěžili alespoň rohový kop. Závěr první půle si již pelhřimovští pohlídali a do kabin šli s dvougólovým náskokem.

Domácí si vedení pohlídali

Již ve 46. minutě se mohl podruhé v tomto utkání střelecky prosadit Adam, hlavičkoval ale těsně vedle hostující brány. V 53. minutě měli hosté standardní situaci po faulu Smejkala, i nyní je ale potrápila nepřesná muška a Malata pálil vysoko nad bránu Lešky. V 64. minutě musel zasahovat proti přízemní skákavé střele Niederleho hostující gólman. Míč si ale pohlídal a třetí branku nepřipustil. V 72. minutě měli po faulu hostí standardku i domácí, Niederle se ale střelecky neprosadil, míč poslal jen těsně nad břevno. V 79. minutě ještě nebezpečně vystřelil asi nejlepší hráč hostí Dolejš, naštěstí pro domácí ale i on neměl přesnou mušku. Tři minuty na to ještě prověřil střelou z pravé strany hostujícího Lancmana Fialka, ale náruč hostujícího brankáře byla na jeho střelu připravená.

FK Maraton Pelhřimov
Richard Zeman (trenér): Hrálo se o hodně a fotbal podle toho taky vypadal. V závěru poločasu se nám podařilo dát dva slepené góly a po přestávce jsme všechno podřídili tomu, abychom soupeře nepustili do šance a nezkomplikovali si dobře rozehraný zápas. Tým táhli zkušení hráči Homolka, Niederle a Dan Poul, který byl nejlepším hráčem utkání.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček (trenér): Zápas žádný hezký fotbal nenabídnul. Hrálo se bez šancí na obou stranách a my jsme zase domácím obě branky darovali díky špatné rozehrávce, když jsme měli míč pod kontrolou. Dopředu jsme nepředvedli vůbec nic a tak odjíždíme zaslouženě bez bodu.

D. Leška [-] - D. Poul [-] , J. Fialka [-] (91. A. Fikar [-] ) , A. Hotovec [-] , T. Smejkal [-] (91. J. Poul [-] ) , J. Homolka [-] , S. Zacha [-] (86. T. Vacek [-] ) , M. Niederle [-] , L. Rajtmajer [-] , A. Šimon [-] , J. Adam [-] (77. J. Honzl [-] )

M. Lancman [-] - M. Sysel [-] , A. Havlík [-] (75. F. Blažek [-] ) , D. Kolář [-] , D. Chlup [-] , D. Karmazín [-] , M. Malata [-] , L. Štourač [-] , P. Dolejš [-] , M. Bouček [-] (15. D. Raus [-] ) , V. Hron [-]

ŽK: 34. M. Sysel .
Počet diváků: 276. Rozhodčí: ČAMPIŠOVÁ Natálie - SILNÝ Zdeněk, VAŘACHA Jan.