13. J. Fialka , 16. T. Smejkal - 38. P. Svoboda (p.) , 40. P. Svoboda
13

Pelhřimov vedl už o dvě branky, ale vedení neudržel ani do přestávky.

Po půli nerozhodně

Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy se parádní trefou zpoza vápna střelecky prosadil Fialka a překonal tak Švece – 1:0. Čtyři minuty na to bylo na straně domácích ještě víc veselo, po přihrávce od Fialky se trefil Smejkal – 2:0. Poté na hřišti začalo přibývat osobních soubojů. Ve 28. minutě měli hosté jednu z mnoha standardních situací. Vášně na lavičce hostí musel krotit hlavní sudí pomocí žluté karty pro náhradního gólmana. Standardku rozehrál Jančík, míč ale odhlavičkoval do bezpečí Poul. Ve 32. minutě musel zasahovat domácí brankář Pech, když zlikvidoval šanci Speřic. Ve 38. minutě upadl chytře ve vápně jeden z hostujících hráčů a hlavní sudí ukázal na značku pokutového kopu. Z něj se výborně hrající Svoboda nemýlil – 2:1. Opakovala se situace z minulých utkání, domácí ztratili koncentraci, na chvíli polevili a hosté toho dokázali využít – ve 40. minutě se z akce po pravé straně trefil opět Svoboda - 2:2. Chvíli před koncem první půle ještě měli domácí rohový kop, který rozehrál Niederle, Smejkal ale následně trefil pouze náruč hostujícího gólmana.

Po přestávce branka nepadla

V úvodu druhé půle se do šance dostali jako první hosté. Nejdříve ve 47. minutě vyrážel domácí gólman Pech nohou střelu Speřic na roh, po jeho rozehrání hosté pálili ze skrumáže před bránou vedle. Tři minuty na to vybojoval další rohový kop pro hosty Eremiáš. Pokus o vstřelení gólu hlavičkou ale zlikvidoval Pech.V 67. minutě se pelhřimovští dostali do šance, a to když centr Niederleho nejprve tečoval gólman hostí na roh, z následné akce hlavičkoval Fialka vedle Švecovy brány. V 69. minutě musel do akce opět Pech, když vytáhl centr hostí na roh. V 71. minutě se podruhé v tomto utkání mohl trefit Smejkal, neměl ale přesnou mušku a pálil vedle. V 78. minutě uviděl po domnělém faulu na hostující gólmana druhou žlutou kartu Honzl a musel tak předčasně opustit hrací plochu. Domácí se nevzdávali a bojovali dále i v deseti. V 81. minutě ale jejich šanci zmařil hostující gólman. V 85. minutě byl faulován domácí kapitán Poul, sudí zákrok odpískal, hosté ale neudrželi nervy na uzdě a za oplácení nemohlo následovat nic jiného než červená karta pro do té doby nejlepšího hráče hostí Svobodu. V 87. minutě byl před vápnem faulován dorostenec Hána a domácí měli standardní situaci. Pěknou střelou se prezentovala posila Rajtmajer. Skvěle ale zasáhl hostující gólman Švec. Ani v 88. minutě z rohového kopu domácí branku nevytěžili. Minutu na to došlo k nedovolenému zákroku Hány na polovině Speřic u lajny na hostujícího Eremiáše, sudí překvapivě sáhl rovnou po červené kartě. V samotném závěru se ještě v šanci ocitl speřický Soukup, situaci ale pro Pelhřimov zachránil Jiřík.

FK Maraton Pelhřimov
Richard Zeman (trenér): Zatímco soupeř nastoupil dle očekávání v nejsilnějším složení, my jsme přes víkend přišli o další tři hráče. Chtěli jsme se v derby opírat o svou levou stranu, ale při absenci Homolky a Moravy jsme v utkání měli vlevo problémy. Začátek nám vyšel skvěle a Fialka, který s virózou ležel v týdnu, zařídil dva góly. Hosté byli opaření, mohli inkasovat třetí gól, ale my je naivně pustíme zpátky do zápasu. Při obou slepených brankách jsme si počínali netakticky, nedůsledně a nedůrazně. Celý týden se o tom bavíme, ale bohužel jsme v tomto směru nepoučitelní a ty chyby se opakují. Pak jsme za to tvrdě trestáni a úsilí celého týmu přijde vniveč. Druhý poločas měl ke třem bodům blíže soupeř. Díky rohovým kopům, které skvěle zahrával Jančík a trojice Vlček, Kolčava, Fukan pro nás byla těžko bránitelná. Také v tomto směrut ve vyšší soutěži zatím zaostáváme. Samostatnou kapitolou byl výkon rozhodčího, který byl nejslabším článkem utkání. Chtěl bych se ohradit proti oběma červeným kartám. Honzl při druhé žluté kartě nefauloval a dorostenec Hána dosta ostrou červenou za zákrok zepředu

L. Pech [-] - D. Poul [-] , J. Fialka [-] (85. A. Morava [-] ) , D. Viktora [-] (25. J. Honzl [-] ) , A. Fikar [-] (85. B. Hána [-] ) , T. Smejkal [-] , S. Zacha [-] , M. Niederle [-] , T. Vacek [-] (61. D. Jiřík [-] ) , L. Rajtmajer [-] , A. Šimon [-]