--

FOTO/SESTŘIH: Penalta, Navázání výkonu

39. T. Janjuš , 68. T. Hykel (p.) , 86. P. Střelec
11

11. kolo Frýdek-Místek chtěl navázat na venkovní zápas se Startem Brno, ze kterého získal plný počet bodů. Úvod utkání byl z obou stran lehce nervózní

Krátká nervozita

V úvodu byli oba týmy velice nervózní, Coufal vyděsil domácí diváky sklepnutím centru doprostřed branky, kde se ovšem gólman Lasák nenacházel. Míč ovšem neletěl příliš rychle a válcovenský gólman se k němu stihl přesunout. Okolo 18. minuty získali domácí tři rohové kopy v řadě. Jediná šance přišla z kopačky Rubého, kterou Formánek zlikvidoval. Ve 35. minutě si Lipina vytvořila tlak, ale nůžky Střelce vytáhl nad horní tyč hostující gólman. O čtyři minuty později už Bohunice kapitulovaly. Král trestuhodně přišel o míč při rozehrávce, kterou ukořistil Hykel. Ten balón posunul Rubému, který ještě vylepšil pozici Teodoru Janjušovi, jenž měl z bezprostřední blízkosti takřka snadnou práci - 1:0. Po první půli tak Frýdeckomístečtí vedli o jedinou branku.

Penalta a navýšení

Vstup do druhé části byl ze strany domácích horší. Už ve 46. minutě totiž přišel centr Němce před bránu, kde se ke hlavičce dostal Bednář, ale Lasák předvedl důležitý zákrok. Bohunice se postupem času dostávali blíže k frýdeckomístecké svatyni. V 68. minutě si hostující obránce neporadil v souboji 1na1 s Janjušem, který se dostal až před brankáře Formánka, jenž jej zfauloval. Následující pokutový kop si vzal na starost Tomáš Hykel. Ten precizním zakončením do pravé části pod víko nedal gólmanu šanci a připsal si třetí branku v posledních třech zápasech - 2:0. Uklidňující branka dodala Válcovnám klid a sebevědomí. Hned vzápětí totiž po centru Hykela pálil Gorčica, ale Formánek jeho pokus vytáhl mimo. V 85. minutě si Burčík navedl míč na pomezní šestnáctky, ale tvrdá přízemní rána skončila vedle. O minutu později Obuch procedil míč obranou na Pavla Střelce, který chladnokrevně zakončil k levé tyči - 3:0.

Sestřih utkání:

MFK Frýdek-Místek
Trenér Robert Pištěk: Soupeř nás trošku překvapil, nějaký čas jsme se trápili s blokem, ale nakonec jsme ho překonali a potvrdili jsme vítězství ze Startu Brno. Beru to pozitivně, získali jsme doma tři body, před našimi fanoušky, což je hlavní.

K. Lasák [-] - P. Rubý [-] (76. P. Halda [-] ) , A. Gorčica [-] (87. D. Bialek [-] ) , T. Hykel [-] , P. Střelec [-] , M. Obuch [-] (87. F. Šponer [-] ) , T. Janjuš [-] (70. J. Martiník [-] ) , M. Neumann [-] , M. Velner [-] , J. Massaniec [-] , R. Coufal [-]