--

FOTO/SESTŘIH: Vyrovnaný duel ve Frýdku

66. T. Hykel - 10. R. Coufal (vl.)
7

V 9. kole se střetl Frýdek s ambiciózním Hlučínem, který se drží na čtvrté příčce.

Vlastní gól v úvodu

Náznak první šance utkání měl Rubý, který si sbíhal na dlouhý míč, ale hostující brankář Murin včas vystoupil. Posléze Velner se štěstím prošel přes dva hráče, ale následně uvnitř vápna zakončil vedle brány. V desáté minutě přišel centr z kopačky Ondřeje Moučky, se kterým si Radek Coufal nedokázal poradit dle svých představ a po střetnutí myšlenek si vstřelil vlastní branku. O pár minut později se musel Kryštof Lasák natáhnout po tvrdé střele Cabadaje. Hlučín pokračoval v nátlaku a nebyl daleko od druhé branky. Ve 21. minutě totiž nejprve zakončení Jakuba Ptáčka zblokoval skluzem Coufal. Vzápětí se ve velké příležitosti ocitl také Smékal, ale jeho první pokus opět zastavil Coufal a druhá střela minula svatyni Frýdku-Místku. Hlučín si vytvořil hodně šancí k dalším brankám, ale využít toho nedokázal. Do hry se od nějaké 25. minuty dostával více i domácí celek, který byl nejspíš i zaskočen rozestavením soupeře, Frýdek se přesto dokázal zvednout, vice presovat, ale stav se už nezměnil a tudíž s malým vedením odcházel Hlučín do šaten veseleji.

Vyrovnání aneb nedáš dostaneš

Také začátek druhé části patřil spíše hostům. Mládek svým pokusem opět protáhl Lasáka, stejně jako Kania posléze. V 66. minutě Frýdeckomístečtí dokázali srovnat stav utkání. Patrik Rubý skvělým centrem z pravé strany hranice vápna našel na zadní tyči osamoceného Tomáše Hykela a jeho zakončení z voleje pod víko nepotřebuje komentář - 1:1. Kryštof Lasák měl ovšem další práci také v 73. minutě s přízemní střelou Moučky, po které se musel pořádně natáhnout ke své levé tyči. Závěr utkání se odehrával prakticky na obou polovinách, když se oba celky snažili strhnout vedení na svou stranu, což se ale nepodařilo a utkání skončilo remízou.

MFK Frýdek-Místek
Trenér Ondřej Smetana: Výkon nebyl úplně špatný, jenom to nejde vidět výsledkově, v zápase jsme promarnili dost šancí, takže si příště šancí musíme více vážit a začít je využívat.

FC Hlučín
Trenér Robert Pištěk: „Dnes jsme s Hlučínem vyválčili remízu. Připravovali jsme se na tento kvalitní celek celý týden. Soupeř nás překvapil tím, že šel do tří obránců. Museli jsme tak v první půli trochu přeskupit řady. Mrzí mě vstup do první půle, protože prvních pětadvacet minut to bylo z naší strany velmi bojácné a inkasovali jsme po nešťastné teči Coufala. V přestávce jsme si vysvětlili, jak musíme presovat. Prvních deset minut ve druhé části byl ještě Hlučín lepší, ale následně jsme se konečně dostali do zápasu a vyrovnali zásluhou Hykela. Závěrečných dvacet minut to bylo nahoru dolů. Za mě zbytečně, protože na to, jak máme zkušený kádr, tak bychom si to měli lépe zorganzizovat. Hlučín si vypracoval dobré příležitosti, ale naštěstí to gólem neskončilo.“

K. Lasák [-] - P. Rubý [-] , T. Hykel [-] (86. D. Němec [-] ) , D. Bialek [-] , J. Martiník [-] (75. P. Halda [-] ) , M. Obuch [-] , T. Janjuš [-] , M. Neumann [-] , J. Massaniec [-] (63. A. Gorčica [-] ) , M. Velner [-] , R. Coufal [-]