26.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. C, 2022-2023

--

--

Holasovice porazily Vávrovice

6

Vávrovice zaskočily Holasovice v 10. minutě, kdy šli do vedení, ale to nedokázaly udržet ani do konce poločasu.

Holasovice se dokázaly oklepat po nevydařeném startu

Derby začalo velice nečekaně, domácí se po rohovém kopu ve 3. minutě dostali do vedení. To šokovalo hostujícího favorita a přibližně dalších 20 minut se hledal. Zkoušel to různými způsoby. Ondřej Botzián dokonce netrefil prázdnou bránu. Hosté nevyužili 2 brejky. Oba chytil Otipka. Střely z dálky bránu po většinou neohrozily. Kromě jedné asi ve 25. minutě, tu Otipka jenom vyrazil před sebe, ale dorážejí hráč trefil zase pouze Otipku. Vyšel až centr v 30 minutě, kdy lehoučký plachtáček umístil Jirka Dehner hlavou k tyči. Domácí neubránili konec poločasu hostům vyšel jeden průnikový brejk, který zakončil Kramný.

Vávrovice "B" inkasovaly ve druhém poločase čtyři branky

Mezi 50 - 60. minutou hosté využili 2 špatné rozehrávky. Nejdříve Kozák rozehrával přes střed, kde byl pouze Dehner a střelou z větší vzdálenosti zvyšoval. Pak udělal chybu v rozehrávce Morbitzer a hosté šli do brejku, který využili. Přibližně v 85. minutě vyšla domácím ojedinělá akce na jeden dotek po ose Morbitzer, Kozák, Chryczyk a Škopek pěkně umístil. Nastavení patřilo hostům. Nejdříve po rohovém kopu zvyšoval na 2:5 Jiří Dehner. A nakonec po špatném rozehrání Klementa využil Schreier volné obrany položil si 2 obránce a obehrál golmana a lišácky do prázdné brány uklidil balón. Hosté po většinu zápasu měli míč na svých kopačkách, domácí měli ojediněle nějaký náznak šance.