26.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Životice vyhrály tenisově v Budišově

8

Po poločase vedly Životice o tři branky. Ve druhém přidali hosté ještě jednu branku.

Životice vedly o tři branky

Budišov ve svém zřejmě posledním zápase sezóny nastoupil proti týmu z Dolních Životic. Hosté v prvním poločase na trávníku byli lepší a výsledkem byla celkem slušná přestřelka. Už ve 3. minutě střela Hanáka zpoza šestnáctky byla pacifikována brankářem Malákem. V 17. minutě po nahrávce Hanáka nepropálil Maláka Jiří Tengler. Po devatenácti minutách nahrál po přiťuknuití Víchy Mareta přesně Hanákovi, který nekompromisně poslal balon pod domácí břevno – 0:1. Za dvě minuty umístil Leifert po přesném centru Hanáka balon přesně k tyči – 0:2. Ve 25. minutě šel sám na gólmana Jiří Tengler, ale svůj nájezd neproměnil. Ve 27. minutě po centru Hanáka uklízel balon do prázdné domácí branky Jiří Tengler – 0:3. Za šest minut poslal Týn z přímého kopu míč do strany na Kašpárka, který poslal balon do protipohybu brankáře Kramného – 1:3. Ve 38. minutě po rohu Marety střílel přesně k tyči Hanák – 1:4. Za tři minuty propadl balon mezi stopery k Huťovi, který zamířil přesně do brány – 2:4. V poslední minutě poločasu využil zmatku v domácí obraně Mareta, který předložil míč jak na zlatém podnose Hanákovi, jenž uzavřel hattrick – 2:5.

Životice vedení navýšily

Ve druhém poločase se přehnala přes Budišov dešťová přeháňka, která brankový příděl zastavila. Velké šance nebyly na obou stranách. Za domácí se zastřelovali Veselka, Tokoš a Honeš. Sedmnáct minut před koncem narýsoval Procházka kolmici pro Cojocara, který blafákem pokořil brankáře Maláka – 2:6. V závěru utkání se dostal ke střele hostující Hanák, ale jeho pokus skvěle vyrazil brankář Malák.

Budišov v posledním zápase bude hostit Litultovice (zápas se zřejmě neodehraje). Dolní Životice jedou do Štítiny.

TJ Spartak Budišov nad Budišovkou B
Miroslav Týn (trenér): Opět rozhodli naše školácké chyby v obraně a špatné pokrytí soupeře. V ofenzívě to už bylo lepší, a výsledkem jsou dvě branky a několik střel, které brankář pochytal. Byl to náš poslední zápas, a už se těším na letní přípravu,

FK Dolní Životice
Vlastimil Procházka (trenér): Jeli jsme si pro povinné tři body a ty jsme po právu získali, protože jsme byli lepším a a aktivnějším týmem.

J. Krause [-] - K. Kašpárek [-] , J. Oleják [-] (46. F. Honeš [-] ) , S. Haluška [-] (46. M. Tokoš [-] ) , D. Huťa [-] , Č. Veselka [-] , E. Machala [-] , D. Sivák [-] , M. Týn [-] , R. Olbrecht [-] , Z. Ondrušík [-]

Š. Kramný [-] - J. Leifert [-] (63. J. Vlček [-] ) , J. Tengler [-] (63. M. Procházka [-] ) , M. Tengler [-] , M. Hanák [-] , P. Dušek [-] , D. Vícha [-] , A. Honka [-] (63. S. Krajčír [-] ) , V. Mareta [-] , M. Pumr [-] , L. Štrbík [-]

ŽK: 11. K. Kašpárek - 72. J. Vlček .
Hráči zápasu: K. Kašpárek - M. Hanák .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: HAAS Adam - VINCKER Tomáš, HOPP Matěj.