20.kolo, Zlínský | Uherské Hradiště | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Bánov po dvou zápasech bez bodu bere alespoň bod

6

Dravé mládí z Bánova zabralo a alespoň bodem si  dokázalo zlepšit náladu z posledních dvou zápasů

V prvním poločase jsme bohužel branku neviděli

Fotbalisté Bánova byli nažhaveni a chtěli se napravit reputaci, kvůli dvou předešlým prohrám. Hostující Babice naopak chtěly navázat na předešlou výhru s O. Lhotou a opět naplno bodovat. V Prvním poločase jsme toho moc neviděli a spíše se hra odehrávala na úrovní šestnáctek. Za zmínku stojí maximálně dalekonosná střela hostů, která však gólem neskončila. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0 a diváci s napětím čekali, co se bude dít ve druhé půli.

Domácí Bánov až v 90 minutě zachraňoval aspoň bod

Co se nestihlo v prvním poločase, odehrávalo se naopak v tom druhém. Byli jsme svědky hned 4 branek. První branku dali Babice po chybě domácích. Záložník Bánova na pozici velkého vápna začal kličkovat a místo aby míč odkopl tak ho ztratil. Hosté toho využili a Litoš střelou k tyčce poslal Babice do vedení. Hned 2 minuty na to dokázali domácí vyrovnat. V 62. minutě záslouho Vašičky, který těžil z dlouhého nákopu za obranu a po krásné kličce hostujícímu obránci dokázal dávat do prázdné branky. Babice to nenechaly náhodě a v 74. minutě zásluhou Válka přesnou střelou z velkého vápna šli do vedení. Když už se zdálo, že si Babice odvezou všechny 3 body tak zaúřadovala píšťalka sudího, která přiřkla Bánovu penaltu. Té se ujal domácí Borák a balón kopl k levé tyčce. Hostující gólman však dokázal směr vystihnout a míč vyrazit na roh. Z následného rohu se míč dostal až na hranici velkého vápna, kde číhal nikým neobsazený Horňák a střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Zápas tak skončil dělbou bodů.

FC Bánov
Vojtěch Klon: Byli jsme lepší, ale když neproměníme vyložené šance, není se čemu divit, že pak nebereme všechny tři body. Hostům tvořil hru jejich kapitán, který rozdával všechny balony a nakonec střelou do šibenice potvrdil, proč nosí kapitánskou pásku

FC Bánov
A. Vystrčil [-] - J. Hauerland [-] , P. Borák [-] , L. Mahdal [-] , P. Bobek [-] - R. Vašička [-] , L. Franc [-] , V. Klon [-] , P. Mahdalíček [-] - - P. Horňák [-] , R. Velecký [-]

Babice
M. Harásek [-] - M. Hudec [-] , E. Horníček [-] , T. Hořínka [-] - L. Gábor [-] , M. Válek [-] , A. Horsák [-] - J. Jaroš [-] - V. Ides [-] , A. Litoš [-] , K. Horníček [-]

ŽK: 88. R. Velecký - 72. L. Gábor , 90. A. Horsák .
Počet diváků: 167. Rozhodčí: HODULÍK Richard - POLANSKÝ Břetislav (N), LITOŠ Filip (N).