14.kolo, Pardubický | Ústí nad Orlicí | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Gólové hody z obou stran

2

Poslední utkání v sezoně, mezi týmy Verměřovic a Sopotnice nabídlo gólové hody. Zápas se nesl v poklidném a příjemném duchu, a to zejména díky rozlučce s fotbalovou kariérou místního borce Pavla Šípka.

Obrat hned v první půli

Turci, kteří byli namotivováni právě Pavlem Šípek, šli brzo do vedení. Z pravé strany prudce nacentroval Martin Chládek a ve skrumáži před brankou Sopotnice zapadl míč až do sítě. Gól byl i díky nepřehledné situaci připsán chybně Jakubu Nastoupilovi. Autorem úvodní trefy však byl právě domácí středopolař Chládek – 1:0. Po dobrém vstupu do střetnutí se domácí nechali ukolébat a do konce prvního poločasu ještě prohrávali. Nejdříve z rohového kopu hlavičkou vyrovnal Tomáš Vávra a z protiútoku poté Martin Pinkava – 1:2.

Přestřelka v druhém poločase

Druhá půle přinesla ještě více branek. Hosté navýšili vedení po brance Jakuba Vítka a rázem vedli o dva góly. Poté však začal úřadovat domácí útočník Tomáš Sklenář, který nejprve v tváří tvář sopotnickému brankáři snížil a poté nádhernou přízemní ranou srovnal na 3:3. To vše stihl během dvou minut. Ovšem v 75.minutě vrátil vedení hostům Michal Lehký – 3:4. Svým druhým gólem v utkání zařídil opět dvoubrankové vedení Sopotnice Tomáš Vávra. Poslední zápisem o utkání byla 83.minuta, kdy se k trestnému kopu z 25 metrů postavil Martin Chládek a prudkou pumelicí překonal hostující zeď i brankáře – 4:5. Verměřovice se tak se sestupovou sezonou a kariérou Pavla Šípka rozloučili prohrou.