22.kolo, Pardubický | Ústí nad Orlicí | Okresní přebor , 2022-2023

--

Boj domácích o záchranu!

9. J. Hymr , 47. T. Pecháček - 95. D. Kollert (p.)
3

Dolní Čermná, která bojuje o záchranu v Okresním přeboru. Přivítala na svém hřišti celek z Albrechtic. Domácí zápas, hlavně díky dvěma brankám v prvním poločase zvládli a připsali si tak důležité body v boji o záchranu

První poločas zvládli lépe domácí

Domácí fotbalisté z Dolní Čermné byli od prvních minut aktivnější. Snažili se hostující obranu napadat a po faulu v levé části hřiště zahrávali přímý kop. K přímému kopu se postavil Petr Slodičák a poslal míč před branku hostujícího Marka. Tento míč hostující obrana ještě odvrátila, ale na odražený míč a střelu Hymra z velkého vápna byl krátký i hostující brankář. 1:0 Od vstřelené úvodní branky domácích, to bylo spíše jak na houpačce. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo vidět i mnoho nedovolených zákroků. Nakonec to byli opět domácí, kteří se radovali z gólu. Míč, který byl zahráván od rohového praporku si našel Tomáš Pecháček a zvýšil tak těsně před koncem prvního poločasu na 2:0.

Albrechtická smůla v zakončení

V druhém poločasu začali aktivněji hosté z Albrechtic. Více drželi míč na svých kopačkách a vytvářeli si šance, které však nedokázali přeměnit v gól. Do šancí se ve druhém poločase dostávali i domácí, ale ani jejich zakončení nenašli cestu mezi tyče branky Marka. Až probíhala 95.minuta zápasu, když rozhodčí Kerhát písknul do píšťalky a ukázal pokutový kop ve vápně domácích. Albrechtický David Kollert touto šancí nepohrdl a snížil na 2:1 pro domácí celek. Na víc, už hosté nestačili, a tak si domácí připsali důležité body v boji o záchranu.