23.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Rohatec si poradil s Miloticemi

28. J. Bajko , 88. F. Konečný , 92. M. Mikéska (vl.) - 93. M. Macháček
3

Favorizovaný Rohatec doma zvládl utkání s Miloticemi, své vítězství však potvrdil až v závěru zápasu..

Dobrý vstup domácích do utkání

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a dostávali svého soupeře pod tlak.

Několika dobrými, přímočarými akcemi nutili obranu soupeře k chybám, ale všechny snahy o vedení hasil výborně chytající brankář Nikl.

Ve 28. se ale domácím povedla akce ze strany, kdy si na centr naběhl Bajko Julian Jaroslav a hlavou rozjásal fanoušky domácích 1:0. I po této brance pokračoval tlak domácích, ale bez gólového úspěchu.

Zlepšená hra Milotic

Do druhého poločasu nastoupili hráči Milotic v lepším rozpoložení. Dostávali se do šancí, hráli dobrý fotbal, ale dlouho je bude mrzet špatná koncovka.

Po špatné domluvě obránců s brankářem se sám před bránou objevil Macháček, ale netrefil odkrytou branku. Po centru do vápna zase Habáň netrefil hlavou branku.

Domácí pak měli možnost navýšit náskok z penalty, ale Jüstel netrefil branku. Hosté pokračovali ve zlepšené hře, ale jejich útoky nenacházely ten správný cíl.

Ke konci zápasu a snaze o vyrovnání se v 88. minutě z protiútoku trefil Filip Konečný - 2:0. Dobře si naběhl na ostrý centr z levé strany a zblízka trefil.

V nastavení pak z podobné situace do vlastní brány usměrnil míč obránce Mikéska a bylo to 3:0.

O minutu později pak už jen korigoval výsledek Macháček střelou na zadní tyč a snížil na konečných 3:1.