16.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Trhové Sviny otočily nepříznivý stav s Protivínem

41. J. Macák , 73. J. Macák , 81. O. Hruška - 27. J. Kozák , 35. V. Štěpka (p.)
14

Závěr sezony se Protivínu vůbec nevyvedl. Jediné body přišly po dvou bezbrankvých remízách a svěřenci Miroslava Říhy tak měli ve Svinech co napravovat.

Závěrečné minuty rozhodly

Hosté od začátku hráli pohlednou hru a chvílemi přehrávali Spartak na jejich doácí půdě. Osmdesátka diváků si ale musela počkat na branky až okolo půl hodiny hry a trefovali se hosté. Protivín nejprve ve 27. minutě poslal do vedení osmnáctiletý Jakub Kozák, a když ve 35. minutě musel sudí Novotný zapískat po zákroku Tomka pokutový kop, vedli po ráně Štěpky z puntíku hosté už o dvě branky. Hlavní cíl udržet toto vedení ale do poločasu narazil, když čtyři minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky Macák

Snajpr domácích nabil Spartaku do druhé půle živou krev a vyrovnání bylo ve vzduchu. Nakonec přišlo v 73. minutě právě od Macáka, který se podruhé prosadil. Domácí vycítili šanci na tři body a v 81. minutě přišel rozhodující moment na jehož konci stál Ondřej Hruška. Protivín tak i přes dobrý výkon neudržel vedení a Spartak dokázal duel ze stavu 0-2 otočit na 3-2 a zakončil tak první sezonu mezi krajskou elitou na nádherném osmém místě.

TJ Spartak Trhové Sviny
M. Vrábek [-] (46. K. Brůha [-] ) - O. Šafránek [-] , D. Kodras [-] , M. Valut [-] , J. Macák [-] (91. V. Brožka [-] ) , L. Rolínek [-] (61. A. Perfoll [-] ) , J. Kurali [-] (92. A. Korčák [-] ) , D. Brůha [-] , D. Tomek [-] , O. Hruška [-] , M. Chromčák [-]

FK Protivín
P. Váverka [-] - V. Štěpka [-] , V. Kulík [-] - J. Kozák [-] , M. Urban [-] (76. L. Melicher [-] ) - R. Vojta [-] , K. Hodinka [-] (63. O. Matoušek [-] ) , O. Kvasnička [-] (81. O. Křišťál [-] ) , D. Bečvář [-] , R. Pikl [-] (74. M. Křišťál [-] ) , L. Buko [-]

ŽK: 35. D. Tomek .
Hráči zápasu: J. Macák .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: NOVOTNÝ Ctibor - DIMITROV Nikolaj, PEČENKA Miroslav.