15.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2022-2023

--

--

26. T. Knížek (p.) , 28. L. Beňo , 29. T. Knížek , 35. D. Ngo , 38. D. Ngo , 50. L. Beňo , 52. T. Knížek , 55. D. Ngo , 58. M. Haas - 44. L. Novotný
2

Utkání na jednu branku a celkem deset branek! To vše nabídl zápas příbramské IV. třídy, které suverénně ovládl domácí Sokol a Obořiště odjíždělo s nevšedním debaklem.

Žádné parkování autobusu, žádný beton, ale rozdat si to s Lázem otevřeně ať to stojí co to stojí. S těmito úmysly přijelo Obořiště na půdu giganta. A prvních deset minut to vypadalo jak kdyby si hráči vyměnili dresy. Hned v první minutě mohl jít Lukáš Salinger sám na bránu, ale Novotný nepřesnou nahrávkou zničil velkou šanci dřív než vůbec začala. Láz se pomalu nedostal za půlku a obstřelování domácí brány pokračovalo. Těsně vedle mířil z velké dálky stoper Trnka st. a vedle letěla i střela Pavlíka. Trnka ml. měl také velkou šanci, avšak také mířil mimo bránu. Láz se dostával do tempa pomalu, kolem patnácté minuty se hlavou zastřeloval Luboš Maršík a po chvíli i Lukáš Beňo. Smolný moment pro obořišťské přišel po rohovém kopu domácích, Venca Vobr nechtěně škobrtnul o protihráče který ani neměl balón a rozhodčí nařídil penaltu. Tu pohodlně proměnil Tomáš Knížek. 26.minuta 1:0

V tu chvíli se sympatická hra zelenobílého družstva totálně rozpadla. Po laciné chybě skóroval Beňo. 28.minuta 2:0 A po další zbytečné ztrátě dal další gól Knížek. 29.minuta 3:0

Krásnou kombinační akci hodnou vedoucího celku zakončil Daniel Ngo 35.minuta 4:0

A po špatně rozehraném autovém vhazování hostů zakončil protiútok opět gólově Ngo. 38.minuta 5:0

Obořiště zahrozilo až před přestávkou. Honza Pavlík posunul na Lukáše Novotného, ten si obhodil bránícího hráče a jeho tvrdá rána z velké dálky skončila v šibenici domácí brány. Krásný gól, ke kterému dostal gratulace i od soupeře a dokonce i rozhodčího. 44.minuta 5:1

Ve druhém poločase pokračovali domácí ve svém galapředstavení. Lukáš Beňo se trefil podruhé. 50.minuta 6:1

A potřetí se trefil Tomáš Knížek. 52.minuta 7:1

Druhý hattrick v zápase si po Knížkovi připsal i Daniel Ngo, který se sám před před brankářem často nemýlí. 55.minuta 8:1

A ještě jeden gól vsunul do krátkého časového období Milan Haas. 58.minuta 9:1

Další průběh zápasu už byl festival zahozených šancí. Domácí rozmazanou mušku nejvíce vystihuje šance Milana Haase, který zvládl předkopnout prázdnou bránu. Za Obořiště mohli zmírnit skóre Pavlík, Novotný i Vobr a když domácí gólman Tobias Melichar vychytal s samostatném úniku Lukáše Saligera, zastavilo se skóre na posledním možným jednociferným ku jednomu gólu v domácí síti.

Autor článku: Lukáš Novotný

Sokol Vrtule Láz
T. Melichar [-] - D. Beneš [-] , L. Beňo [-] , J. Burian [-] , Z. Kabíček [-] , A. Šurik [-] , L. Řezáč [-] , L. Maršík [-] , M. Čížek [-] , M. Čížek [-] , D. Ngo [-]

FK Obořiště 1920
J. Švehla [-] - J. Trnka [-] , M. Šinágl [-] , L. Korynta [-] - J. Pavlík [-] , J. Trnka [-] , L. Salinger [-] , V. Vobr [-] , T. Kučina [-] , L. Novotný [-] - R. Řechka [-] -

Počet diváků: 23. Rozhodčí: POLÁČEK Miloslav - VOŠMIK Josef (N), KOŽÍŠEK Roman (N).