28.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Petr Ježdík hrdinou, Vestec si proti Klecanům dokráčel pro tři body

7

Podzimní vzájemné utkání těchto dvou celků skončilo bezbrankovou remízou. Dnešní střetnutí mělo poločasové skóre stejné, avšak ve druhém dějství se již diváci branek dočkali a po devadesáti minutách se nakonec z výhry radovali domácí.

Šance na obou stranách, ovšem bez gólu

Utkání se hrálo od začátku nahoru dolů a diváci byli svědky jedné šance za druhou.

Hlavička domácího Máčeho po dlouhém autovém vhazování Pecinovského skončila vedle.

Poté Říha obešel obránce, přihrál Jiřímu Ježdíkovi, který připravil palebnou pozici Matysíkovi. Jeho střelu však klecanský brankář Hrkal konečky prstů vyrazil na roh.

Na druhé straně Hrdinu zastavil ve vápně Hendrych a následný přímý kop odvrátil hlavou Pecinovský.

Poté domácí zachránila tyč, kterou trefil Žampach.

Vestečtí předvedli řadu pěkných akcí i zakončení, ale hostující obrana hrála velmi dobře a co prošlo, tak pochytal výborný brankař Hrkal.

Poté se klecanský Hrdina uvolnil ve vápně a z otočky vypálil vedle.

V 17. minutě trefil na druhé straně Jiří Ježdík břevno a střelu Petra Ježdíka brankář Hrkal zneškodnil.

Hostující Hrdina s Dvořákem prošli až do vápna, ale centr nikoho nenašel.

Na druhé straně Ptáčkovi sebral míč Průcha, ale Hendrych vše napravil.

Ve 37. minutě se před vápnem uvolnil domácí Matysík, jeho pokus ale skončil těsně vedle branky soupeře.

Ve 39. minutě Hrdina přihrávkou mezi obránce poslal do samostatného úniku Žampacha, ale vestecký brankář Víšek jeho střelu dokázal vyrazit na roh.

Šanci klecanského Smíška poté vyrazil Hendrych na roh.

Na druhé straně Vidlička obešel obránce, nacentroval, ale Říhu ani Matysíka k zakončení obránci nepustili.

Ve 44. minutě se k míči dostal zcela volný Petr Ježdík, ale brankář Hrkal vyběhl a jeho střelu vyrazil.

V závěru první půle obešel Hrdina Ptáčka, ale jeho centr do vápna odhlavičkoval Pecinovský.

Pohledný první poločas tak branku nenabídl.

Dva góly Petra Ježdíka

Vstup do druhého poločasu vyšel domácím skvěle. Vidlička s Máčem přehráli na levé straně obránce a následoval přetažený centr do vápna. Tam obrana na zadní tyči zapomněla na Petra Ježdíka a jeho nepovedený volej oklamal i brankaře a skončil v síti. Vestec tak vedl 1:0.

Hosté odpověděli střelou Dvořáka, která skončila těsně vedle.

V 53. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Jiří Ježdík se uvolnil podél brankové čáry a hledal ve vápně Máčeho s Matysíkem. Ti svedli vzdušný souboj o balón, který se odrazil k Petrovi Ježdíkovi, a ten nezaváhal a vstřelil svou druhou branku v zápase.

Po hodině hry se hostům podařilo snížit. Sám před Víška se dostal Hrdina a nezaváhal.

Uklidnění do vesteckých řad přinesla 68. minuta. Domácí rychle rozehráli autové vhazování, po kterém unikal sám Říha a střelou k levé tyči zvyšíl na 3:1.

Následné Vidličkovy střelecké pokusy brankou neskončily a šance, kdy propadla hostující obrana a vestečtí šli tři na jednoho, rovněž.

Poté Ptáček nedovolil zakončit Žampachovi, který si naběhl do vápna a moc nechybělo, aby míč skončil v domácí brance.

V 87. minutě se vydal na výlet domácí Hendrych. Prošel až do vápna a snažil se přehodit vyběhnuvšího brankaře. Ten ale na míč dosáhl a bylo po šanci.

Střídající Hlubuček poté prošel obranou, ale zakončil pouze do brankaře Hrkala.

Na druhé straně se Hrdina nedostal k zakončení přes Hlubučka a poté se ve slibné šanci objevil autor dvou branek Petr Ježdík, ale vyslal slabou střelu.

To však nic nezměnilo na tom, že Viktorka Vestec udržela po výhře 3:1 nad Klecany tři body doma.

TJ Viktoria Vestec
Michal Chaloupka: Klecany jsou velmi nepříjemný a kvalitní tým, vždy s nimi hrajeme vyrovnaný zápas a i dnes to prvních deset nebo patnáct minut vypadalo, že tomu nebude jinak. Se štěstím jsme přečkali pár šancí soupeře, kdy nám pomohla i tyč. Ve druhé časti prvního poločasu už jsme byli jasně lepší a diktovali tempo hry. Pěkný kombinační fotbal, tyčka, břevno, ale gól se nám vsítit nepodařilo. Nicméně ve druhé půli jsme ve skvělém výkonu pokračovali a přidali góly. Soupeř hrozil také z brejků, hlavně Hrdina byl pro naši obranu nebezpečný. Dovolím si ale říct, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Sice zápas mohl skončit třeba 7:4, ale musím kluky dnes pochválit za předvedený výkon, který byl až na pár malých chyb bezchybný a doopravdy hodný kvalitě kádru, kterou letos máme. Jen doufám, že v tom budeme pokračovat i nadále a nebyl to jen ojedinělý úkaz, jelikož jak říká pan Víšek - "Lepší vyhrát, než prohrát".

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Za mě opravdu hezký zápas bez nějakých excesů. Kdyby se zprůměrovaly ty šance, výsledek mohl být třeba jen 2:1, ale na to se nehraje. Tím, že soupeř proměnil více těch vyložených šancí, tak vyhrál zaslouženě.

P. Víšek [-] - J. Ptáček [-] , P. Ježdík [-] , V. Ježdík [-] , J. Ježdík [-] (76. M. Hlubuček [-] ) , R. Matysík [-] , M. Říha [-] , V. Máče [-] , V. Vidlička [-] , M. Hendrych [-] , P. Pecinovský [-]