26.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Konec slánské série, Jílovišti vystřelil tři body Hotový

7

Rezerva Slaného dokázala zvítězit ve čtyřech posledních zápasech, a výrazně si tak polepšila v tabulce. Dnes chtěli slánští prodloužit vítěznou sérii na půdě Jíloviště, to ale potvrdilo roli papírového favorita a díky přesnému zásahu Hotového ze druhé půle bralo tři body.

Převaha domácích

Úvodní půlhodina zápasu patřila domácím, kteří drželi balón a dostávali se do šancí.

Proměnit ale dokázali jen jednu, a to když se v 19. minutě po kombinaci Vrabce, Waltera, obou Janoušků a Jakuba Kučery trefil střelou do prázdné branky poslední jmenovaný. Jíloviště tak vedlo 1:0.

Ostatní šance Waltera a Malého zůstaly nevyužity.

Po zhruba třiceti minutách hry se ke slovu dostali také hosté. Nebezpečná hlavička po rohovém kopu však těsně netrefila Páleníkovu branku.

Ve 35. minutě už se domácí radovali. Po úniku a přihrávce Vimra vyrovnal na 1:1 Zdeněk Volek.

Domácí inkasovaná branka zaskočila a hra se vyrovnala.

Úvodní dějství uzavřel faul Ondřeje Vrabce, za který domácí fotbalista viděl druhou žlutou kartu a následně tedy i červenou. Jíloviště tak šlo chvíli před koncem první půle do deseti.

První poločas tak skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Tři body vystřelil domácím Hotový

Domácí nedokázali ve druhém poločase navázat na svou aktivitu z první půle, a hra se tak minimálně vyrovnala.

Nebezpečnější byli ve druhém dějství hosté, nebezpečná střela ze standardní situace proletěla těsně vedle domácí branky.

Přesto se ale znovu dostali do vedení domácí. Po centru z levé strany a následném sklepnutí Matěje Rajnocha se z bezprostřední blízkosti prosadil Jan Hotový.

Hosté ve zbývajících minutách zatlačili svého soupeře a vytvořili si několik příležitostí k tomu, aby dokázali vyrovnat. Veškeré nebezpečí ale vždy dokázal zažehnat skvělý Páleník, který hájil domácí svatyni.

Jíloviště tak i v oslabení dokázalo po výhře 2:1 přerušit slánskou sérii vítězství a tři body udrželo doma.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Kdybychom v úvodních třiceti minutách dotáhli naše šance do úspěšného konce a byli kvalitnější v pokutovém území, tak mohl být zápas rozhodnutý. Soupeř ale bohužel vyrovnal a my jsme si ve druhé půli museli poradit s tím, že jsme hráli v oslabení. Myslím si, že jsme nakonec po výkonu za celý zápas zaslouženě vyhráli. Sice těsným výsledkem, víceméně ale zcela oprávněně.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Od nás docela dobrý zápas. Myslím si, že hra se přelévala ze strany na stranu. Domácí byli sice oslabeni, my jsme ale tentokrát ztratili body neproměňováním šancí.

D. Páleník [-] - O. Walter [-] (68. Š. Frank [-] ) , T. Šorna [-] (77. M. Wágner [-] ) , J. Kučera [-] , J. Hotový [-] , J. Rajnoch [-] , O. Vrabec [-] , F. Janoušek [-] , D. Malý [-] (84. J. Pospíchal [-] ) , V. Janoušek [-] , M. Rajnoch [-]