25.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Skvělý obrat Podlesí, Jíloviště sestřelil hattrickem Vohradský

7

Oba celky si v minulém kole připsaly jeden bod. Domácí Podlesí za remízu v Jinočanech a hosté z Jíloviště se rozešli smírně s Kosoří. Dnešní střetnutí mužstev z opačných konců tabulky nabídlo šest branek, obrat, hattrick a vítězství papírového outsidera.

Vedení hostů a skvělý obrat domácích

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si vytvořili dvě slibné příležitosti.

Ty ale zůstaly nevyužity a ke slovu se dostali hosté. Po pěkné kombinaci a přihrávce Ondřeje Vrabce otevřel z první šance Jíloviště v zápase přesnou střelou skóre utkání Jan Rada.

Po chvíli mohl srovnat Martin Šlapák, jeho pokus z rohu malého vápna ale proletěl těsně vedle Páleníkovy svatyně.

Ve 22. minutě vedlo Jíloviště 2:0. Nákop za obranu si našel Ondřej Vrabec, který pohotovou střelou zvýšil náskok svého týmu.

Hosté následně polevili a během tří minut bylo skóre srovnáno. Ve 24. minutě se nejprve po centru trefil Ondřej Drašnar a ve 27. minutě vyrovnal na 2:2 hlavou po rohovém kopu Matěj Vohradský.

O deset minut později dokonal domácí útočník obrat, když se trefil z hranice penalty po přihrávce ze strany.

Jíloviště tak ztratilo dvougólové vedení a do kabin se šlo za stavu 3:2 pro domácí.

Vohradský završil hattrick

Domácí se ve druhé půli nikam nehnali, soustředili se především na bránění a hráli na brejky.

I přesto ale v 55. minutě přidali svou čtvrtou branku v zápase. Po individuální chybě v hostující defenzivě dokonal hattrick Matěj Vohradský.

Hosté se ve zbytku utkání snažili o vyrovnání, dobře branící Podlesí ale dovolilo soupeři pouze dvě střely Václava Janouška a jedno zakončení Jana Hotového. Žádný z pokusů brankou neskončil.

Podlesí tak po skvělém obratu a hattricku Matěje Vohradského porazilo Jíloviště 4:2.

TJ Kovohutě Podlesí
Josef Blažek: Myslím si, že jsme sehráli utkání s jedním z nejkvalitnějších soupeřů, který v soutěži je. Hosté hned na začátku ukázali, že jsou hodně silní na balónu a že umějí hrát kombinačně. My jsme tam udělali dvě chyby, které soupeř potrestal. Prohrávali jsme tedy 0:2, bylo to těžké, ale podařilo se nám snížit a do poločasu jsme to otočili na 3:2. To byl nejdůležitější moment zápasu. Poté se nám podařilo dát ještě jeden gól. Utkání proti takovému soupeři bylo samozřejmě těžké, takže jsme rádi, že jsme ho zvládli a že máme tři body.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: S výkonem, který jsme předvedli, což byl od nás zatím na jaře určitě nejhorší výkon, nemůžeme uspět na hřišti žádného soupeře. Domácí zvítězili zaslouženě.

T. Boudník [-] - J. Trefný [-] , J. Mezera [-] , J. Jiránek [-] , M. Šlapák [-] , O. Drašnar [-] , F. Šrajn [-] (55. L. Havelka [-] ) , M. Skočdopole [-] (78. M. Hanáček [-] ) , O. Vojtišek [-] , Z. Buch [-] (86. D. Hnízdil [-] ) , M. Vohradský [-]

D. Páleník [-] - T. Šorna [-] , J. Kučera [-] , L. Soldát [-] (55. O. Walter [-] ) , J. Hotový [-] , J. Rajnoch [-] (47. Š. Frank [-] ) , O. Vrabec [-] (66. J. Pospíchal [-] ) , F. Janoušek [-] , A. Boruta [-] , J. Rada [-] (55. V. Janoušek [-] ) , M. Rajnoch [-] (22. D. Malý [-] )

ŽK: 41. O. Vojtišek .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: Šmejkal Jiří - PECHAR Jiří, BENÁK Petr.