16.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Jimramov otočil zápas s Březí-Březské

18

Jimramov si připsal proti Březí-Březské vydřenou výhru 3:2

Hosté o gól lepší

V utkání 16.kola přivítali domácí v chladném a větrném počasí, za současných podmínek na velmi dobře připraveném hřišti, Březí-Březské, což je soupeř se kterým mají většinou problémy. Hosté od počátku na domácí vlétli a ovládali hru. Ve 3.minutě brankář Černý nedokázal udržet lehkou střelu a byl z toho rohový kop, ten rozehrál Dostál a po zmatku v šestnáctce se ze skrumáže prosadil Klíma jehož střela se odrazila od levé tyče k pravé a těsně přešla brankovou čáru 0 : 1. Hosty branka ještě více povzbudila a domácí nevěděli kam dříve běžet. Hosté nakopávali dlouhé míče na důrazného Chlupa a ten míče rozděloval a domácí měli velké problémy. V 16.minutě po rozehrané standartní situaci domácí nepokryli z hloubi pole nabíhajícího Jobánka a ten zcela volný pohodlně rozvlnil síť podruhé. Ve 20.minutě domácím kombinační akce vyšla, po pravé straně si naběhl Dvořák a neomylně trefil po zemi na dlouhou tyč. Po této brance se hra začínala trochu vyrovnávat, ale hosté byli stále lepší, především v důrazu a startu na míč, když jim výborně fungovala osa hry – Holánek – Sysel – Chlup. Přes několik závarů v šestnáctkách již branka nepadla a tak hosté zcela po zásluze vedli.

Domácí otočili vývoj druhé půle

Do 2.poločasu nastoupili domácí s cílem s výsledkem něco udělat, ale nepřesnost v přihrávkách a zbrklost jim toho mnoho nedovolila a do šancí se nedostávali i přes určité zlepšení ve hře. Mezi 60. a 63.minutou domácí přestáli velký tlak hostí a karta se pomalu začala obracet, protože hosté se již více soustředili na udržení výsledku. V68.minutě po závaru v šestnáctce hostí se střela Nyshkura odrazila od levé tyče bezmocného Grubera. Na straně domácích přibývalo standartek a v 77.minutě rozehrál Dvořák rohový kop a zcela nekrytý kapitán Bednář hlavou vyrovnal. Závěrečných deset minut bylo dramatických, domácí tlačili, hosté bránili a snažili se o rychlé protiútoky. Převaha domácích postupně narůstala, hostům už ubývali síly a tak se hrálo většinou před jejich šestnáctkou, ale v 88.minutě přišel protiútok hostí po pravé straně a utažená střela Chlupa se odrazila od pravé tyče do náruče Černého. Domácí to ale nevzdávali a vzali za to mladí, Vraspír si narazil s Čuprem a namířil si to středem do šestnáctky, obešel tři protihráče a čtvrtý ho při poslední kličce v šestnáctce podrazil a rozhodčí Krejčí měl lehkou úlohu – penalta. Míč si vzal kanonýr Dvořák a s jistotou překonal Grubera – 3 : 2. Hosté se ještě snažili o protiakci, ale rozhodčí za několik sekund utkání ukončil a tak domácí získali šťastné vítězství i když by si hosté za velmi dobrý výkon minimálně bod zasloužili, v tom je fotbal někdy krutý, centimetry je dělili od vítězství a vzápětí inkasovali. Kladem utkání byla oboustranně velmi slušná hra a dobré tempo, k čemuž svým výkonem značně přispěla i trojice rozhodčích. U domácích je třeba ocenit, že i když jim nevycházelo skoro nic stále věřili a bojovali a nakonec se dočkali a tak pro hráče je to důležitější než jasné vítězství v suchém triku.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: Na těžkém, ale solidně připraveném hřišti soupeř odehrál velmi dobrý zápas a konečný výsledek je pro něj asi krutej, ale tak už to v čutané někdy je. První poločas byli hosté určitě lepší a zaslouženě vedli 2:1. Druhé půle patřila nám, ale Březí bylo dál nebezpečné z brejků a my jsme hostující branku dobývali hodně ztuha. Na druhou stranu nasypat někomu osmičku, když se daří umí každej jouda, otočit z 0:2 na 3:2 na to už musíš mít koule a morál a já si téhle výhry moc cením. Byť to bylo se štěstím a na poslední chvíli. I když hra drhnula právě za tu otočku musím mančaft pochválit. Březí si příští týden schladí žáhu na kladivech, k nám si pro pomlázku přijede křižanovské béčko, přeju všem příjemný pracovní týden a o víkendu zdarec na hřišti. Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

O. Černý [-] - P. Sedlák [-] , L. Bednář [-] , V. Vraspír [-] , Z. Novotný [-] - P. Borovský [-] , P. Nykodým [-] , M. Čupr [-] , V. Peňáz [-] - J. Sedlák [-] (80. P. Sedlák [-] ) , M. Dvořák [-]