19.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2022-2023

Koněšín doma porazil Rapotice B

12

Koněšín si připsal proti Rapoticím B další domácí výhru

Domácí o dva góly lepší

V Koněšíně se tentokrát hrálo utkání celkově nevalné až podprůměrné úrovně. Domácí nastoupili v základu s pětici hráčů U20 a na lavičce náhradníků pak naopak s trojicí 40+. Jakým způsobem se bude zápas ubírat, naznačil už samotný úvod. Po osmdesáti vteřinách se poprvé celkem se štěstím  k míči dostal rychlonohý Čermák, který tentokrát až s nezvyklým klidem uklidil míč do sítě – 1:0. Hosté mohli srovnat v minutě desáté, ale Šmarda těsně minul. Domácí se vzhledem k sestavě snažili hrát na brejky a jeden takový proměnil v polovině první půle opět Čermák, který tentokrát překvapil dalekonosnou střelou z nějakých dvaadvaceti metrů – 2:0. Celkově by se ale první půle dala shrnout slovy, že hosté hráli, ale góly stříleli domácí…

Domácí si výhru pohlídali

To přestalo částečně platit v dějství druhém. Hned v první minutě měl svou další šanci hostující Šmarda, ale jeho střelu vychytal domácí gólman Macháček. Následný roh už ale změnil skóre. Ten zahrával Němec a po zmatku v domácí obraně a dotyku jednoho z domácích hráčů skončil míč až v síti – 2:1. Za tři minuty se už hosté radovali z vyrovnání, ale radost zhatil zvednutý praporek pomezního. Koněšín mohl odpovědět tím nejlepším způsobem, ale Čermák kromě brankáře přeloboval i branku. Rapotice se sice snažili i nadále o vyrovnání, ale dneska se trápily v koncovce. To domácí si na produktivitu nemohou dnes stěžovat. V polovině druhého poločasu se šikovným uvolněním na půlící čáře dostal do sóla koněšínský Nováček, který si položil i brankáře a dával do prázdné už na 3:1. A protože za pět minut neproměnil svoji největší šanci hostující Němec, hosté pak už rezignovali (hlavně psychicky) a všechny body tak zůstaly v Koněšíně.