--

--

Devět gólů padlo v Ostravě

9

Hned devět branek padlo v Ostravě, kde se hrálo 29. kolo MSFL mezi domácím béčkem a hostujícím Blanskem.

Pět branek v první půli

Z domácích od startu vyzařovala chuť po gólech. Jejich rychlý přechod do ofenzívy slavil první úspěch už v 6. minutě, kdy sražený centr poslal pohotovým volejem z velkého vápna do sítě Provazník - 1:0.

Pak domácí náskok ohrozil Thon, ale jeho střele pár decimetrů chybělo. Na druhé straně se naopak po Drozdově standardce prodral na malém vápně k dorážce Holaň a bylo to 2:0.

Baník svou přímočarostí dominoval a po dalším kontru vedeným Jaroněm zvýšil Provazník na 3:0.

Další rychlý výpad pak sice Elekana ani Provazník nedotáhli, ale akci úspěšně dokončil ranou z 18 metrů Drozd. V 29. minutě to bylo už 4:0.

Až v závěru poločasu udeřil i hostující kanonýr Kapur, který se uvolnil ve vápně a z otočky překonal Struhaře - 4:1.

Hattrick a další branky

Domácí si lehce zkomplikovali průběh kvapně rozehranou standardkou, po které se hosté dostali do brejku a Thon snížil na 2:4.

O tři minuty nato ale rozběhnul velké a dlouhé sólo po levé straně Jaroň, našel na malém vápně Provazníka, jenž ranou pod břevno završil svůj hattrick - 5:2.

Gólovým hodům ještě nebyl konec. V poslední minutě hostující obránce nedůrazně hlavičkoval směrem k vlastnímu gólmanovi, Látal jeho přihrávku vystihl a zvýšil na 6:2.

V nastavení měli závěrečné slovo hosté, Jaroš pronikl ke Struhařovi a zblízka ho prostřelil - 6:3.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: Měli jsme parádní úvod zápasu. Byli jsme důslední v napadání, rychlí v přechodové fázi a produktivní v koncovce. Vzhledem k počasí a náročnému programu jsme pak změnili způsob hry, vysoké napadání vystřídal hlubší blok a možnost vytvořit si prostor pro brejky. Výhry za tři body si velmi ceníme. Stál proti nám vyspělý a trenérem Jirkou Vorlickým po všech stránkách kvalitně připravený soupeř.

J. Struhař [-] - D. Krupička [-] , D. Stoklásek [-] , . Reteno [-] (74. M. Gotsiridse [-] ) , M. Jaroň [-] (60. D. Látal [-] ) , D. Holaň [-] , J. Drozd [-] , A. Provazník [-] , S. Charles [-] (60. P. Halda [-] ) , M. Temel [-] , R. Zálešák [-]

FK Blansko
D. Kubica [-] - R. Rajčinec [-] , A. Williams [-] (68. P. Šíp [-] ) , T. Černý [-] , J. Tulaydan [-] (50. O. Šedivý [-] ) , B. Abdellaoui [-] (50. K. Spáčil [-] ) , D. Thon [-] , M. Kapur [-] , F. Holman [-] (79. M. Kamenský [-] ) , T. Feik [-] , T. Chyla [-] (50. K. Jaroš [-] )

ŽK: 77. D. Holaň - 21. F. Holman , 81. O. Šedivý .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: EHRENBERGER Tomáš - LUKAŠÍK Petr, HABERMANN Lubomír.