11.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Lekce z produktivity! Český Brod - Libodřice 0:2

12

Rezerva Českého Bordu doma přivítala rozjeté Libodřice. Domácím stále chybí 4 zranění hráči, na druhou stranu Libodřice teď těží ze své velmi dobré formy. Jak se zápas vyvíjel?

Gól do šatny

Úvod zápasu zcela jasně patřil domácím. Byli živější a aktivnější, což jim i přinášelo šance. V prvních dvaceti minutách měli 3 stoprocentní brankové příležitosti, avšak buď doplatili na nekvalitu v zakončení, nebo je vychytal výborný Skočdopole v hostující bráně. Fotbal však rád trestá ty, kteří neproměňují šance...

Najednou se do zápasu začala dostávat i hostující skvadra okolo kapitána Hovorky. Hosté si postupně začali vytvářet brankové příležitosti. Zlepšenou hru pečetil brankou v 38. minutě hrající trenér Adam Baško. Přesný centr Kovaříká prodloužil Košík a Baško na zadní tyči už jen slízl smetanu za ostatní. 0:1

Libodřice byly do konce poločasu aktivnější, což pramenilo v několik střel a šancí. Dokonce se jim podařilo podruhé vstřelit branku, kterou však rozhodčí neuznal pro ofsajdové postavení hostujícího hráče.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Libodřice.

Červená

Nástup do druhého dějství znovu vyšel lépe výběru ternéra Šmejkala. Domácí tlačili svého soupeře, ale ani tentokráte se jim nepodařilo přelstít hostující obranu v čele s Skočdopolem v bráně. Domácím zkrátka ten den nebylo přáno.

A tak znovu trestali hosté...

Libodřičtí hráči se vymanili z tlaku domácí skvadry a rázem byli lepším týmem. Radost na tvářích hostujících fanoušků vykouzlil v 56. minutě Němec. Pohanka u levé lajny zahrál na housle domácímu obránci, našel přesným centrem svého švagra Němce, který příležitostí nepohrdl a zacílil přesně. 0:2

Ovšem všechno nebylo jen růžové v hostujícím táboře.

V 70. minutě vyčinil rozhočímu hostující Němec, za vulgární výrazy dostal přímou červenoz kartu a šel do sprch. Nelíbil se mu neodpískaný pokutový kop ve prospěch jeho týmu. Nutno zmínit, že hráči obou týmů měli výhrady k výkonu hlavního rozhodčího, avšak to neomlouvá zcela správné vylučení hostujícího obránce.

Více branek již nepadlo a zápas tak skončil výhrou Libodřic 2:0

SK Český Brod C
Trenér Miroslav Šmejkal: Včera jsme nastoupili k domácímu zapasu s Libodřicema stále máme zraněné 4 hráče ze základní sestavy, a to je hodně znát i přes to jsme za stavu 0:0 měli tři stoprocentní šance, které jsme bohužel nedali a soupeř trestal z brejku, tak jsme šli do kabin s nepříznivým výsledkem, začátkem druhé půle jsme na soupeře vlítli vytvořili si další šance, ale bohužel včera nám asi nebylo souzeno a soupeř přidal druhou branku a bylo hotovo.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Úvod utkání patřil domácím, kteří si vytvořili i dvě gólové šance které naštěstí pro nás neproměnili. Od 20 minuty jsme otěže zápasu převzali my a začali se dostávat do šanci. Nakonec jsme vstřelili branku po rohovém kopu, kdy centr Kovaříka prodloužil Košík a já na zadní tyčí už jenom slízl smetanu. Jinak jsme měli do konce poločasu ještě několik střel a rozhodčí nám neuznal branku pro údajný offside. Nástup do druhého poločasu opět patřil domácím, ale po pár minutách jsme se z jejich tlaku dostali a drželi více balón. Za naši hru jsme byli odměněni brankou, kdy Pohanka u levé strany nasadil obránci jesle a předložil gólovou přihrávku svému švagrovi Němcovi, který z malého vápna nezaváhal. Kaňkou na utkání bylo vyloučení Němce ze 70 minuty. Tomáše nebudu vůbec omlouvat, ale on pan rozhodčí Klíma si to celé udělal sám. Ke všem svým často nepřesným výrokům přidává zbytečně komentáře. Bohužel i s klukama z Brodu jsme se bavili o tom, že to rozhodčí několikrát úplně zbytečně hrotil. Ale to nic nemění na tom, že jsme dnes urvali tři body a opět nedostali branku. Dnes to byl výborný týmový výkon, klukům za to moc děkuji.

J. Hrdinka [-] - D. Fikejz [-] (76. T. Kalfas [-] ) , P. Pazderec [-] , M. Kašpar [-] , J. Veselý [-] , J. Černý [-] , M. Kohout [-] , J. Dlabal [-] , J. Čurgali [-] , M. Šermauer [-] , M. Vymazal [-] (87. M. Fuchs [-] )

P. Skočdopole [-] - V. Patočka [-] , M. Beníšek [-] , J. Kovařík [-] (86. L. Lanc [-] ) , J. Košík [-] (72. F. Krejčí [-] ) , M. Hovorka [-] , R. Hurt [-] (65. M. Matějka [-] ) , L. Pohanka [-] , F. Šafránek [-] , A. Baško [-] , T. Němec [-]

ŽK: 27. M. Kohout , 37. M. Šermauer , 51. D. Fikejz , 55. J. Dlabal - 30. L. Lanc , 34. J. Košík , 60. L. Pohanka , 71. M. Hovorka . ČK: 71. T. Němec .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Klíma Miroslav - JANIČ Josef (N), MLÁZOVSKÝ David (N).