88. D. Kolbábek (p.) - 71. D. Ševčík
22

Fotbalisté Věchnova si připsali proti Křoví jeden bod za remízu 1:1

V první půli branka nepadla

Poslední domácí zápas v roce 2022 odehrál Věchnov proti Křoví, které ještě loni bylo účasníkem okresního přeboru a že půjde o vyrovnaný souboj předurčovalo několik faktorů. Prvním byla výhra obou mužstev v minulém kole, druhým faktorem je nepříliš velký bodový rozdíl v tabulce a třetím faktorem je, že se potkali dvě nejlepší obrany v soutěži. To že se potkali dvě nejlepší obrany v soutěži bylo znát od prvních minut zápasu. Obě obrany hráli bezchybně a až na pár závarů se mohli brankáři stát pohodlnými diváky zápasu. U obou týmu se nedařilo ať už v mezihře či ve finální fázi útoku být přesnější v rozehře a tak se útočné manévry moc nekonali. Po 20 minutách hry se přece jen k útočným střelám domácí dostali, jenže ztroskotali na přesnosti střelby a nebo na výborném Mičánkovi v bráně Křoví. Hosté se v první půli dostali do tří ohrožení brány. Ve 31. minutě se v tváří tvář brankáři Starému mohl Panáček radovat z gólu, ale jeho střela by neohrozila ani hráče přípravky. To druhá šance, už byla v podání Panáčka důraznější, jenže si sní brankář domácích poradil a vyrazil ji na roh. Z následného rohu se Kaštanova hlavička jen o centimetry nevešla mezi tyče. Na druhé straně se zase po rohu vyznamenal Mičánek kdy vytáhl střelu Huláka.

Oba týmy vstřelily po jedné brance

V druhé půli byli aktivnější domácí, jenže hostující obrana nedopustila, aby se Mičánek musel jakkoliv zapotit u útočných manévrů věchnovských boys. To hráči Křoví hráli na rychlé protiútoky, které také končili na nepřesnostech v přihrávkách či dobré obranné fázi Věchnova. Až v 71. minutě si Kaštan udělal z domácí obrany pozorovatelé a předložil nádhernou přihrávku Ševčíkovi, který otevřel skóre zápasu. I nadále se domací snažili o korekci stavu, jenže Křoví v čele s Mičánkem bylo proti. Až v 88. minutě po hře rukou ve vápně Josefa Bartoška z Křoví byla odpískaná penalta, kterou proměnil Dalibor Kolbábek a srovnal tak na konečných 1:1.

TJ Věchnov
Starý David: Hráči Křoví nás do ničeho velkého nepustili a bod z tohoto zápasu bereme. Šancí jsme pár měli, ale bohužel se střely neujali. Nakonec poměrně klidné utkání a příští týden věřím že úspěšný podzim potvrdíme v Měříně.

Počet diváků: 56. Rozhodčí: BUDÍN Jan - KOLBÁBEK Dalibor (N), SMUTNÝ Jiří (N).