13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

--

--

Jimramov jasně přehrál Velkou Losenici

17

Fotbalisté Jimramova si připsali proti Velké Losenici další vysokou výhru v poměru 8:2

Domácí o tři góly lepší

V posledním podzimním kole přivítali jimramovští před početnou diváckou kulisou, za na konec října luxusního počasí nepříjemného soupeře – Velkou Losenici. Důrazná hra hostí, velmi časté souboje, časté zakončení domácím nikdy nevyhovovalo. Začátek utkání byl přesně takový, hosté hráli důrazně vzadu, ve středu hru dirigoval velmi dobrý R.Kasal a vysocí útočníci nabíhali na dlouhé výkopy brankáře J.Kasala. Domácí se s jejich hrou pomalu srovnávali a v 8.minutě po rychlém protiútoku motal obránce v šestnáctce Dvořák, byl podražen a byla z toho penalta- a byl problém – neomylný exekutor Hlaváč seděl totiž na střídačce – a tak si míč vzal Borovský, ale jeho střelu k levé tyči brankář Kasal výborně vyrazil.  Tato situace hosty povzbudila a hrála se naprosto vyrovnaná partie a hosté byli v 15.minutě odměněni, ve zmatku před brankou domácích přišlo několik střel a nakonec se prosadil střelou pod břevno O. Augustin a bylo to 0 : 1. Domácí to nesrazilo a v 18.minutě bylo vyrovnáno, centr Borovského z přímého kopu z pravé strany byl ukázkový, hru zavíral nabíhající Zbytovský a přesnou hlavičkou vymetl pravou šibenici. Domácí motor ve středu hřiště – Čupr, Zbytovský – se pomalu rozjížděl. Ve 28.minutě si Čupr naběhl na přesnou kolmici a technicky přehodil vybíhajícího Kasala. Ve 33. a 36.minutě se po rychlých kombinačních akcích dvakrát prosadil Dvořák a navýšil na 4 : 1. Ve 44.minutě zasekl v pravém rohu šestnáctky míč Zbytovský, byl tvrdě podražen a rozhodčí znovu ukázal na penaltu, míč si vzal brankář Černý a tvrdou střelou trefil přesně, ale jen levou tyč a tak se skore neměnilo

Domácí ještě skóre navýšili

Do druhého poločasu nastoupili hosté velmi aktivně a snažili se výsledek korigovat, ale několik šancí zlikvidoval brankář Černý a zbytek vyřešila domácí obrana. V 56.minutě si na centr z rohu naběhl na přední tyč naběhl stoper Pavel Sedlák a hlavou zvýšil. V 62.minutě postupoval z levé strany do šestnáctky Zbytovský, nikdo ze spoluhráčů ho nedoplňoval a tak z těžkého úhlu brankáře prostřelil a bylo definitivně rozhodnuto a utkání se jen dohrávalo. V 81.minutě se prosadil umístěnou střelou k levé tyči velmi dobře hrající kapitán Neubauer – 6 : 2. V závěru utkání se ještě po rychlých akcích prosadili v 87.minutě Zbytovský  a v 89.minutě Dvořák a vzápětí rozhodčí Krejčí, který utkání odřídil bez jediné chyby, pískl naposledy a domácí se dočkali zaslouženého potlesku od spokojených diváků, nejen za toto utkání, ale i za celou podzimní sezonu. Dá se říci, že výkony mužstva se postupně zlepšovali, trenér Borovský vyladil sestavu a po 8.kole se mu povedl majstrštyk, když vysunul předstopera nebo defenzivního záložníka Dvořáka na hrot a Marťánek jeho důvěru využil dokonale – 5 zápasů – l6 pohledných branek a šmytec, ale je potřeba ocenit všechny hráče bez rozdílu, kteří na podzim nastoupili.

I k poslednímu utkání podzimu, které začalo pod pergolou navečer a protáhlo se navíc jak 90minut, za účasti sponzorů a fanoušků, přistoupili všichni zodpovědně a i s jeho nástrahami si poradili a vše zdárně zkonzumovali. Nyní je třeba si odpočinout a posléze začít přípravu na jaro aby bylo pokud možno pokračovat v podzimních výkonech.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, hráč a trenér: Rozdíl ve skóre je asi větší než byl na hřišti. Hosté hráli v poli celkem dobře, ale nám to v posledních zápasech lepí vepředu a střílíme tolik gólů, že když dva nebo tři dostaneme tak se vlastně nic moc neděje. A to jsme ještě zahodili dvě pentle. S podzimem jsme samozřejmě nadmíru spokojeni. Před začátkem jsem klukům říkal, že je potřeba udržet jarní formu a Zbyťák nás může zase posunout o kus výš. Vyšlo to vlastně tak jak jsem si představoval. Všichni hráči hráli v plus minus v jarní formě a Zbyťák k tomu přidal to co nám nejvíc chybělo. Klasickej tvůrce hry, připravuje spoustu šancí i góly sám dává, navíc vedle něj zápas od zápasu roste Mára Čupr. Pochvalu ale zaslouží všichni hráči a to jak za přístup k zápasům, tak k tréninkům, kdy trénujeme prakticky každý trénink v deseti a víc lidech. Navíc díky Pepovi Houskovi mají tréninky kvalitu a je to na hřišti vidět. Ještě samozřejmě nelze nezmínit Martina Dvořáka, nasázet v posledních 5 kolech 16 kusů, tak to jako klobouk dolů (smích). I přes jeho věk čekám přes zimu pár telefonátů od mančaftů z vyšších soutěží, ale i kdyby jste náhodou ukecali, tak cena bude gigantická (smích). Přeju všem kvalitní zakončenou, v zimě se neflákejte a v březnu zpět na značkách. Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

O. Černý [-] - Z. Novotný [-] (62. A. Hlaváč [-] ) , V. Dostál [-] , L. Bednář [-] (58. J. Sedlák [-] ) , P. Sedlák [-] - M. Čupr [-] , V. Peňáz [-] (72. P. Sedlák [-] ) , O. Nyshkur [-] , L. Zbytovský [-] - P. Borovský [-] , M. Dvořák [-]

TJ Velká Losenice
J. Kasal [-] - T. Neubauer [-] , M. Sobotka [-] , D. Baránek [-] , R. Kasal [-] , M. Bratršovský [-] , J. Augustin [-] , R. Pátek [-] , R. Čihák [-] (64. P. Málek [-] ) , O. Augustin [-] , P. Mach [-]

ŽK: 54. R. Kasal .
Hráči zápasu: M. Dvořák .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: KREJČÍ Vlastimil - PAJKR Jaroslav (N), ZAVADIL Martin (N).