13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Měřín B porazil doma Věchnov

18

Fotbalisté Měřína B si připsali proti Věchnovu domácí výhru 4:2

Domácí o gól lepší

Hosté z Věchnova začali aktivněji a prvních 15 minut drželi častěji míč na svých kopačkách. Domácí se dostávali do zakončení rychlými akcemi po stranách hřiště, chyběla jim přesnost. Aktivita hostí se zúročila už v 7. minutě, když po přímém volném kopu domácí obránce podskočil míč, který propadl k osamocenému Ostrýži. Ten se z rohu malého vápna nemýlil a napálil míč pod Syslovo břevno. Hra se pomalu vyrovnávala a v 17. minutě se prosadil Řezníček, na hranici velkého vápna si hezky pustil míč, navedl si ho na střelu a levačkou poklidil na bližší tyč. Znovu se skóre měnilo až v 42. minutě, domácí Krčál sklepl míč Řezníčkovi do lajny, ten přesprintoval obránce a předložil jej osamocenému Kuřátkovi na za zadní tyč, který neodmítl a s přehledem skóroval. Domácí tedy otočili skóre a šli do kabin spokojenější.

Domácí ještě skóre navýšili

V druhém poločase převzali iniciativu domácí. V 58. minutě vystihl rozehrávku Věchnova Vokurka, přihrávka na Kuřátka sice nedorazila, ale stoper hostí poslal malou domů příliš pomalu, Kuřátko byl u míče první a špičkou dostal míč do branky. Věchnovští chtěli korigovat, ale hned po 3 minutách domácí kousek před vápnem vybojovali míč, rychle rozehráli na Kuřátka, který po pravé straně potáhl míč a krásným pasem poslal do samostatného úniku Vokurku, který s přehledem poklidil míč kolem vybíhajícího Uhlíře a zvýšil na 4:1. Domácí prostřídali a hra se vyrovnala a hosté začali tlačit. V 70. minutě snížil na 4:2 opět Ostrýž. Domácí stoper Benda se nedomluvil s gólmanem Syslem, Ostrýž se prosmýkl, vypíchl míč a poklidil jej do odkryté branky. Konec zápasu si ale domácí pohlídali a zakončili podzimní část sezóny výhrou.

TJ Jiskra Měřín B
Kolouch Petr, vedoucí: Opět jsme měli 2 hluchá místa – na začátku prvního poločasu a následně mezi 60. a 70. minutou. Střídající hráči zabrali a potvrdili svou kvalitu, konec zápasu jsme dohráli v klidu. Už klasicky jsme neproměnili tutové šance, mrzí to o to víc, že je to většinou v kritických částech utkání. Místo abychom vedli 2:0, tak po smolné chybě prohráváme. Na konci utkání, když se hosté nadechovali, tak neproměníme 100% šance a konec utkání necháme otevřený. I tak jsme ale podali dobrý výkon, na fotbal se dalo dívat. Asi kromě našeho 3. gólu to byly všechno krásné akce (smích). Chválím kluky za nasazení a doufám v kvalitní zimní přípravu.

P. Sysel [-] - S. Vlach [-] (82. J. Zelinka [-] ) , F. Sysel [-] , J. Kolouch [-] , J. Benda [-] - L. Řezníček [-] , L. Doležal [-] (69. D. Doležal [-] ) , M. Sýkora [-] (82. D. Horák [-] ) , L. Vokurka [-] - J. Krčál [-] (62. T. Gondek [-] ) , T. Kuřátko [-] (62. B. Horký [-] )

TJ Věchnov
F. Uhlíř [-] - J. Bílek [-] - J. Smolík [-] , P. Soudek [-] , V. Hulák [-] - O. Ostrýž [-] , M. Svoboda [-] (64. D. Starý [-] ) , P. Kučera [-] , O. Zonyga [-] (25. J. Šípek [-] ) , D. Kolbábek [-] , J. Vrbka [-]

ŽK: 71. P. Sysel - 35. D. Kolbábek , 72. V. Hulák , 79. J. Bílek .
Hráči zápasu: L. Vokurka - O. Ostrýž .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: DOLEŽAL Lukáš - KOLOUCH David (N), KRÁL Štěpán (N).