12.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Jimramov si přivezl z Rudolce výhru

18

Fotbalisté Rudolce si připsali proti Jimramovu domácí porážku 3:6

Oba týmy vstřelily po dvou gólech

K souboji o třetí místo v tabulce přijel do Stáje Jimramov. Hosté byli v úvodu utkání asi ještě na cestě, nebo jim nesedl dopolední začátek utkání a tak domácí ovládli začátek utkání. Již ve 20.vteřině domácí předvedli rychlou akci bez reakce hostí a na levé straně nabíhající T. Vomela byl zcela volný a s přehledem po zemi trefil na dlouhou tyč. Domácí pokračovali ve velmi dobrém výkonu, zdobila jej dobrá kombinace a důraz v osobních soubojích a tak v 15.minutě našli dlouhým pasem na pravé straně volného Vladimíra Musila a ten prostřelil bezmocného Černého podruhé. Tato situace domácím naprosto vyhovovala, stáhli se do obranného bloku a čekali na nákopy na hroťáka Boháčka , který hlavou míče výborně rozdával do křídel. Postupem času se do hry začali dostávat i hosté, zkoušeli hrát více po stranách, ale obrana domácích byla vždy na místě. Ve 28.minutě podržel domácí brankář Šerejch, když vyrazil nad břevno bombu Čupra z 18ti metrů. Ve 35.minutě se na pravé straně uvolnil Dvořák a jeho nepovedená střela překvapila domácího brankáře, který ji k překvapení všech, propustil mezi nohama do sítě. To hosty nakoplo a zvyšovali svou převahu a byli odměněni ve 44.minutě, centr Dvořáka se odrazil od břevna, ve shluku před brankou si míč našel Zbytovský a z těžké pozice takovou nohejbalovou smečí vyrovnal a šlo se do kabin.

Hosté rozhodli o své výhře ve druhé půli

V úvodu 2.poločasu vychytal křížnou střelu Zbytovského Šerejch a převahu začali znovu nabývat domácí a tu korunovali v 55.minutě, kdy si odraženým míč za šestnáctkou našel Vladimír Musil a nádhernou bombou o břevno znovu poslal domácí do vedení. Domácí znovu vycítili šanci a hosty mačkali a v 62.minutě obrana hostí faulovala na levé straně a byl z toho pokutový kop. Míč si postavil na značku nejlepší hráč domácích Vladimír Musil, ale selhal nepříliš prudkou střelou minul pravou tyč. To byl, jak se později ukázalo asi zlomový moment utkání, hosté vystřídali a zvláště důrazný J.Sedlák na hrotu dělal domácí obraně velké problémy. V 70.minutě po rychlém útoku po pravé straně si Dvořák kličkami vychutnal dva domácí obránce a neomylně trefil k pravé tyči 3 : 3.  Hosté pokračovali v tlaku a bylo znát, že domácím začínají pomalu docházet síly, byli v soubojích již později a převaha hostí narůstala. V 75.minutě se Dvořák vydal za nepovedenou přihrávkou do pravé, na koncové čáře byl domácím obráncem nesmyslně podražen a byla z toho penalta na druhé straně. Míč si vzal zkušený penaltový exekutor Hlaváč a neomylně poslal míč do levé šibenice 3 :4. Domácí byli nuceni otevřít hru a to hostům vyhovovalo, zatáhli, několik závarů v šestnáctce vyřešili a po rychlých kombinacích do již unavené domácí obrany se prosadili v 80.minutě Zbytovský a v 85.minutě Čupr, když oba postupovali sami na brankáře a přesně zakončili. Diváci viděli bojovné utkání dobré úrovně, bohaté na branky, spokojenější byli ti hostující, je však pravda, že hra byla daleko vyrovnanější než ukazuje konečný výsledek, brankový rozdíl je pro domácí krutý. Důrazně hrané utkání s celou řadou soubojů nebylo lehké ani pro rozhodčího, ale zkušený rozhodčí Juda nechal hru plynout, ale jak se přiostřilo hned nekompromisně reagoval a přispěl ke k průběhu utkání.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér a hráč: Začátek jsme měli excelentní (smích) Do poločasu jsme ale manko smazali a vrátili se do zápasu. Nádherný gól domácích nás zase uzemnil, ale znovu jsme srovnali a pak nejspíš rozhodly penalty. Domácí jí zahodili, Toša tu naši suverénně proměnil. Rychle jsme přidali ještě dva kusy a vezeme cenné tři body, protože Rudolec byl těžkej soupeř. V zápase to hlavně verbálně trochu jiskřilo, ale hned po něm jsme si podali ruce, u stánku dali pivko a rozešli jsme se na nedělní smažené tofu s kuskusem a salátem z jarních klíčků (smích ) Na závěr vzkaz hrobařovi Sparty kreténovi křetínskému, ani kdybys poslal bambilión tak ti Dvořku neprodáme (smích ). Sportu zdar, vesnické čutané a DYCKY JIMRAMOV

FC Rudolec
L. Šerejch [-] - A. Boháček [-] (80. F. Vítek [-] ) - P. Čejka [-] , P. Jaroš [-] , V. Musil [-] , L. Šerejch [-] (46. J. Ptáček [-] ) , L. Zmeškal [-] , T. Vomela [-] , V. Musil [-] (78. R. Pejchal [-] ) , M. Zmeškal [-] , T. Klimeš [-]

O. Černý [-] - Z. Novotný [-] , V. Dostál [-] , L. Bednář [-] , P. Sedlák [-] - M. Čupr [-] , V. Peňáz [-] (57. A. Hlaváč [-] ) , O. Nyshkur [-] (65. J. Sedlák [-] ) , L. Zbytovský [-] - P. Borovský [-] (86. P. Sedlák [-] ) , M. Dvořák [-]

ŽK: 9. A. Boháček , 65. P. Jaroš , 84. F. Vítek - 20. V. Dostál , 72. J. Sedlák , 82. L. Zbytovský .
Hráči zápasu: L. Zbytovský .
Počet diváků: 51. Rozhodčí: JUDA Jaroslav - ŠENKÝŘ Kamil (N), ZAVADIL Martin (N).