9.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Jimramov nedal Pohledci žádnou šanci

18

Fotbalisté Jimramova si připsali proti Pohledci další jasnou výhru v poměru 6:0

Domácí o tři góly lepší

V utkání 9.kola přivítali domácí  za příjemného podzimního počasí tradičního soupeře – Pohledec.  V mužstvu domácích nastoupil poprvé na podzim kapitán Bednář a jeho důraz a zodpovědnost byly na hřišti cítit. Lépe začali utkání hosté, získali střed hřiště a zvláště Bártek několikrát pálil ze střední vzdálenosti. V 10.minutě faulovali hosté 28 metrů od branky na pravé straně. K míči se postavil Dvořák a trefil přesně k levé tyči – 1 : 0. Důležitá pro průběh utkání byla l2.minuta, domácí vhazovali nepřesně míč u pravého rohového praporku a tím vyslali do brejku Žáka, který táhl akci 80 metrů a vzal zakončení na sebe i když měl v šestnáctce dva dobře nabíhající spoluhráče a těsně minul pravou tyč Černého branky. V 15.minutě, platilo, nedáš dostaneš, domácí po rychlé kombinaci našli na pravé straně nabíhajícího Dvořáka a ten uklidil míč po zemi k pravé tyči. V dalším průběhu byli domácí lepší, dobře kombinovali a často stříleli a hosty několikrát podržel brankář Hájek. Ten kapituloval až ve38.minutě, kdy Dvořák přesnou střelou, která se odrazila od pravé tyče do sítě, završil čisty hattrick. Hosté se snažili, ale obranu domácích ohrožovali jen ze standartek a střely z větší dálky jistě pochytal brankář Černý.

Domácí ještě skóre navýšili

Úvod 2.poločasu patřil hostům, kteří se snažili s výsledkem ještě něco udělat. Definitivní mat přišel po osmi minutách, v 53.minutě si po rohovém kopu Zbytovského hosté srazili míč do vlastní branky a v 54.minutě po autu Borovského si Zbytovský pohrál z obranou hostů a předložil míč před  prázdnou branku Peňázovi- 5 : 0. V 64. minutě padla nejhezčí branka utkání, Borovský z pravé strany rozehrál přetaženým centrem přímý kop, centr z brankové čáry vrátil hlavou před branku Bednář a tam vyplaval zcela volný Dvořák, který pohodlně uzavřel svůj střelecký koncert.  V dalším průběhu se utkání pouze dohrávalo, obě mužstva prostřídala a tempo zvolnilo. Domácí diváci byli s kombinační hrou a pěknými brankami hodně spokojeni a potleskem nešetřili, zdá se, že si mužstvo na sebe zvyká a výkony se lepší, ale pozor, v neděli čeká velmi těžké utkání ve Věchnově, kde se Jimramovu tradičně nedaří. Kladem utkání byla oboustranně slušná hra a velmi pěkná divácká návštěva. Hostující diváci si pochutnali na dobrých klobáskách a nějakém tom pivečku a tak odjížděli domů také spokojeni

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, hráč a trenér: Dost často používám metodu cukru a biče (smích) . Když se má mančaft sprcat, udělám to, jako třeba ve středu v poločase v Ujčově. A když se má chválit, tak chválím a dneska je fakt za co. Od jistého Plecha v kase až po veterána v útoku, všichni plnili na hřišti co měli a to včetně všech střídajících. K tomu excelentní Dvořka a je z toho výsledek 6:0. Pro hosty možná trochu krutý, ale tak to někdy je. Už na jaře při záchranářské jízdě jsme hráli dobře, ale něco tomu chybělo...No Zbyťák tomu chyběl (úsměv) , dává hře myšlenku a řád, a když se k tomu přidají ostatní hrajeme fakt pěknej fotbal. Je třeba taky zmínit Pepu Housku a jeho tréninky, myslím že už i kluci věří tomu, že kvalitní trénování má něco do sebe. Názorným příkladem je pátý gól, rychle rozehraný aut, sklepnutí, průnik do vápna, přihrávka pod sebe, zakončení do prázdné...6 doteků, délka akce 7,13 vteřiny:-). A nakonec to ze všeho nejdůležitější VÍTEJ ZPĚT KAPITÁNE. Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

O. Černý [-] - Z. Novotný [-] (75. A. Hlaváč [-] ) , T. Gregor [-] , V. Dostál [-] (50. P. Sedlák [-] ) , P. Sedlák [-] - V. Peňáz [-] , L. Zbytovský [-] , L. Bednář [-] , M. Dvořák [-] - O. Nyshkur [-] , P. Borovský [-]

TJ Pohledec
M. Hájek [-] - M. Žák [-] (60. M. Hejl [-] ) , T. Šolc [-] , D. Bártek [-] , T. Hromádka [-] , M. Fajmon [-] , A. Jinek [-] (70. K. Hofta [-] ) , L. Novotný [-] , L. Jambor [-] , J. Pustina [-] , V. Šaroun [-]

ŽK: 27. V. Dostál - 8. M. Žák , 37. M. Fajmon , 66. D. Bártek .
Hráči zápasu: M. Dvořák .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: KÖNIG Miroslav - ŠVANDA Josef (N), PAJKR Jaroslav (N).