4.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

--

--

Jimramov si přivezl z Křižanova B výhru

18

Fotbalisté Křižanova B si připsali proti Jimramovu další porážku. Jimramov i ve třetím zápase opět bodoval

Hosté se ujali vedení

Domácí se v rámci předzápasové přípravy snažili uzpůsobit herní filozofii jednak faktu, že ve středu jimramovské zálohy nastoupil extřetiligový Zbytovský, možná ještě více pak skutečnosti, že v předchozích zápasech proti Věchnovu a Březí nebyla na křižanovských borcích vidět ani elementární taktika, s kterou by na hřiště vyrukovali. Tato snaha by možná ovoce přinesla, nebýt Homolovy minely hned ve 3. minutě, kdy mu nepříliš prudká i umístěná střela propadla pod břevno domácí svatyně. Vedení logicky posílilo sebevědomí hostujícího celku, který pak po celý poločas udával tempo hry. Zejména Gregor si mohl připsat několik záznamů do tabulky střelců, v prvních dvou šancích Homola aspoň částečně odčinil své předchozí zaváhání, v možná největší tutovce se Gregorova střela nevešla k levé tyči domácí svatyně. Udeřit tak mohli domácí - po Burianově uvolnění měl vyloženou šanci Sklenář, místo zakončení na zadní tyč ovšem nedůrazným pokusem trefil pouze u bližší tyče stojícího Hlaváče. Další náznaky, které by mohly skončit gólem, si připisovali povětšinou hosté, mířidla měli ovšem seřízená nepřesně.

Hosté ještě skóre navýšili

Druhé dějství obrazem hry navázalo na první. Hostům pomohla uklidňujicí druhá branka, kterou hned v úvodu poločasu vstřelil ve vápně zcela neobsazený Peňáz. Na domácích byla vidět snaha a jejich výkon oproti předchozím zápasům snesl aspoň nějaké měřítko, na s chutí hrající hosty ovšem neměli nárok. Gólovou tečku za zápasem udělal suverénně (o několik galaxií) nejlepší hráč soutěže Zbytovský, který ve vápně odražený míč napálil k pravé tyči domácí branky.

SK FC Křižanov B
Homola Martin: : Těžko tento zápas hodnotit, když při první střele předvedu takový kiks a tím ovlivním celý ráz zápasu. Nicméně jakkoliv to může znít při pohledu na výsledek překvapivě, za mě převládají pozitiva - před zápasem jsme si řekli pokyny, které pak, dokud jsme měli sily, byly na hřišti vidět. Že nepřehrajeme ve středu hřiště tým, kde běhá borec, který mohl v sobotu hrát základ ne proti Křižanovu B, ale proti Uničovu, není žádný div. Vytažení Buriana na střed hřiště rozhodně přineslo ovoce a věřím, že proti slabšímu týmu bychom si s tímto systémem i šancí vytvořili víc. Uvidíme hned příští víkend v extrémně důležitém zápase na hřišti Počítek, Jimramovu nezbývá než pogratulovat a uvidíme, jak moc budou čeřit postupové vody.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: Od začátku jsme udávali tempo hry, ale trápíme se v koncovce...co všechno dokážeme neproměnit...při všem respektu k soupeři, poločas měl být 1:6 a vymalováno. Na druhou stranu nebuďme nenažraní, jsou to tři body z venku a na zbytek sere pes (smích) . Naštěstí jsme hned na začátku druhé půle přidali druhou branku a nadále měli zápas pod kontrolou. Také domácí občas zahrozili, ale většinou ztroskotali na nepřesnostech nebo zasáhl Toša. V závěru jsme přidali třetí kus a odzvonil zvonec a fotbalu byl konec(úsměv ). Závěrem chci poděkovat našim dorostencům, kteří po svém zápase bez jakýchkoli keců naskákali ke mně do auta a jeli nám pomoct, díky borci. Penovi, i když mě zase zdrbe proč to zmiňuju, protože jeho přístup je jasnej důkaz o tom, že když to miluješ není co řešit a všem aktérům na hřišti, že jsme namoklý terén nepoužili k nějakým skluzům nebo nebezpečným zákrokům a odehráli fair zápas. Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

M. Homola [-] - J. Mužátko [-] , M. Broža [-] , J. Hubl [-] , M. Burian [-] - T. Frantl [-] (60. J. Kolouch [-] ) , T. Plocek [-] - M. Veselský [-] , M. Těšík [-] (70. P. Pejchal [-] ) - M. Sklenář [-] , I. Klimeš [-]

A. Hlaváč [-] - M. Dvořák [-] , Z. Novotný [-] , T. Gregor [-] , P. Sedlák [-] - M. Čupr [-] , M. Gregor [-] (70. . Novotný [-] ) , L. Zbytovský [-] , V. Peňáz [-] , V. Dostál [-] (82. R. Svoboda [-] ) - P. Borovský [-] -

ŽK: 13. M. Těšík , 29. M. Sklenář - 27. M. Čupr .
Hráči zápasu: L. Zbytovský .
Počet diváků: 29. Rozhodčí: UHLÍŘ Lukáš - PAJKR Jaroslav (N), PINKAVA Petr (N).