13.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2022-2023

Studenec si přivezl z Mohelna výhru

15

Fotbalisté Mohelna si připsali proti Studenci smolnou domácí porážku 1 :2

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Mohelno přivítalo na svém hřišti Studenec. Střet dvou sousedů tabulky. Dal se očekávat vyrovnaný a především zajímavý zápas, před hojnou diváckou kulisou.

Úvod zápasu byl opatrný s mírnou převahou domácích, ti si vypracovali dvě slibné gólové příležitosti, avšak ani jedna neskončila v síti.

A tak se znovu potvrdilo známe pravidlo ,,Nedáš, dostaneš!”. V 25. minutě se míče ujal hostující K. Mrňa a přesnou střelou k tyči poslal hosty do vedení. Stav zápasu 0:1.

Následně se hrálo nahoru dolu. Mohelno se dočkalo vyrovnání v 38. minutě z nohy T. Jeřábka. Stav zápasu 1:1. Do konce poločasu se již skóre neměnilo a oba týmy se odebraly do kabin.

Po poločasové přestávce začali aktivněji domácí, hosty zatlačili, ale žádná z akcí gólem neskončila. To Studenci stačila ihned první šance druhého poločasu, aby rozjásal své příznivce, kteří do Mohelna dojeli v hojném počtu. V 56. minutě se prosadil znovu K. Mrňa a vrátil tak hostům vedení. Stav zápasu 1:2. Následně se Mohelno přizpůsobilo hře soupeře, nakopávané balóny, téměř žádná hra po zemi a žádná větší šance na jedné ani druhé straně. Mohelenské trápení dovršilo v 79. minutě, kdy byl za druhou ŽK vyloučen P. Horký. V závěrečné desetiminutovce se Mohelno ještě snažilo o vyrovnání, tlačilo dopředu, ale žádná střela v bráně neskončila. Díky otevřené obraně domácích mohl Studenec své skóre ještě navýšit, ale na poslední chvíli domácí obránce Z. Hrubeš vykopl míč přímo z brankové čáry.

Studenec si tedy z Mohelna odvezl všechny 3 body a prolomil Mohelenskou domácí neporazitelnost, kterou drželo od 4.10.2020.

TJ Mohelno
Jeřábek Lumír, trenér: Těžký zápas proti zkušenému týmu. Již 3. zápas po sobě jsme vstřelili pouze po gólu. Nemůžeme se dostat do tempa, nehrajeme svoji hru. Musíme zvednout hlavu, shodit ze sebe deku, která na nás leží a do posledního zápasu v Okříškách jít zas naplno!