13.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2022-2023

Koněšín doma zdolal Radotice

16

Fotbalisté Koněšína si připsali proti Radoticím domácí výhru 3:2

Domácí se ujali vedení

V neděli se v Koněšíně střetli dva sousedé v tabulce z jejího klidného středu. A než se hosté rozkoukali po place, prohrávali po pohledné souhře domácích 1:0. To zakončoval Sýkora. Radotice mohly vzápětí hned srovnat, ale hostující Liška nedokázal dostat míč do sítě. Během úvodní půlhodinky se domácí dostali dvakrát díky Nováčkovi a jednou díky Badurovi k možnosti navýšit svoje dosavadní vedení, ale nestalo se tak. Pod dojmem jednoduchého zápasu Koněšín do poločasu polevil a prakticky si koledoval o vyrovnání…ale v dobrém slova smyslu dotěrní hosté z Radotic nedokázali skórovat.

Domácí výhru uhájili

Kvalitativně nebyl druhý poločas takový jako ten první. Tak jak postupem času začala padat mlha na hřiště, tak upadal výkon obou mužstev. Co nešlo přes mlhu vidět, to bylo z mlhy slyšet. Po zhruba hodině hry se z ničeho nic za domácí gólově prosadil střelou z dálky domácí kapitán Šibůrek – 2:0. A když se zhruba deset minut před koncem po přihrávce od Nováčka prosadil mladíček Horký, vypadalo to za stavu 3:0 na poklidné dohrání zbytku zápasu. Jenže domácí byli až moc poklidní a bohorovní a v minutě 84´si vůbec nepohlídali Komendu dorážejícího brankářem vyraženou střelu z trestného kopu – 3:1. Tak že by ještě drama? Když hostující Liška minutu před koncem další lacinou brankou snížil na 3:2, začali domácí očima tlačit čas na světelné tabuli. Zbytečně si tak Koněšín zkomplikovali závěr. Na vyrovnání už ale Radoticím prostor nezbyl.

Rozhodčí žádné nastavení neavizoval a ukončil zápas hned po uplynutí stanovených 90 minut (bez možnosti hostů zahrávat dlouhé autové vhazování v blízkosti pokutového území soupeře), což hosté nesli poněkud nelibě a za hanlivou urážku rozhodčího si asi hostující Kincl prodlouží zimní přestávku…