9.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2022-2023

--

Koněšín otočil zápas s Opatovem

59. R. Badura , 82. M. Kšír (vl.) , 85. K. Nováček - 5. J. Plaček
12

Fotbalisté Koněšína díky zlepšené druhé půli porazili na svém hřišti Opatov 3:1 a pohybují se v klidném středu tabulky

Hosté o gól lepší

V neděli se na koněšínském hřišti odehrál souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky. Koněšínu se v dosavadním průběhu daří hlavně na domácím hřišti, Opatovu prozatím svědčí venkovní zápasy, a tak bylo zajímavé sledovat, komu zůstane statistika nakloněna tentokrát. Opatov šel do vedení hned po pěti minutách hry, kdy Šinkovský ve vápně vymotal obránce a předložil Plačkovi před prázdnou bránu – 0:1 (hosté tak měli hned v úvodu splněn další statistický ukazatel, a to jednu vstřelenou branku na zápas). Opatov mohl jít do dvoubrankového trháku, ale trestný kop Šinkovského vyrazil domácí gólman a dorážka jen těsně minula zařízení. Hostům se dokonce podařilo chvíli nato druhou branku vstřelit, ale pro postavení mimo hru nemohla platit. To Koněšín působil poněkud nevózně a křečovitě a nemohl najít tu správnou herní pohodu. Důkazem budiž neproměněný samostatný únik Nováčka po zaváhání hostující obrany, kdy tak dlouho váhal, až prováhal…

Domácí otočili skóre ve svůj prospěch

Průběh zápasu možná ovlivnilo střídání po jednom na každé straně. Po vystřídání zraněného hostujícího Ježka hned zkraje druhého dějství Opatov vyklidil hřiště, ubral z agresivity a nechal hrát domácí Koněšín, za který do druhého poločasu nastoupil Meczl, který naopak přinesl potřebný klid na kopačky svých spoluhráčů. Když se dal balon na zem, tak to najednou šlo. Vyrovnání přišlo po hodině hry, kdy se po rohu hlavou trefil Badura – 1:1. Koněšín měl i nadále výraznou územní převahu, ale postupem doby začínal opět nervóznět z marného dobývání branky hostů. Čtvrt hodinky před koncem se už domácí ochozy radovaly, ale předčasně – střela Sýkory ale orazítkovala jen tyč. Tyč zazvonila o pět minut později také na druhé straně po jednom z mála ojedinělých výpadů hostů. Koněšín to nakonec přece jenom zlomil za notného přispění hostujícího kapitána Kšíra, který ve snaze odvrátit hrozící nebezpečí vypíchl míč tak nešťastně, že si dal čistokrevného vlastence – 2:1. O tři minuty později (a pět minut před koncem samotným) upravil na 3:1 domácí Nováček, jehož tečovaná střela zapadla do sítě. A protože se opatovský Šinkovský neprosadil těsně před závěrečným hvizdem, zůstalo neměnné jak skóre, tak statistika hostů co se počtu vstřelených branek na zápas týče…