3.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2022-2023

12. P. Zikán , 45. T. Čech , 83. P. Zikán - 66. M. Šimek
10

Fotbalisté Valeč si připsali proti Čáslavicím první podzimní výhru

Domácí o dva góly lepší

Zápas začal oťukáváním obou soupeřů. Postupně se začali dostávat do šancí aktivnější domácí. Přihrávku agilního Kremláčka ještě umístil tečí domácí Syrový vedle, o chvilku později se však již domácí dostali do vedení. Ve 12. minutě vyslal parádní pas za obranu Čech Pavlu Zikánovi a ten překonal hostujícího brankáře - 1:0. Postupně se osmělili i hosté, především zásluhou Šimka, který jednou trefil břevno, podruhé se prokličkoval do vápna, ale na poslední chvíli byl zastaven domácím obráncem. Následovaly šance domácích, ale ujala se až šance z poslední minuty první půle, kdy si autoři prvního gólu vyměnili role - Zikán přihrál Tomáši Čechovi a ten zvýšil na 2:0.

Domácí si výhru pohlídali

Druhou půli domácí nevyužili některé šance nebo finální fázi nevyřešili správně a tak přišel trest. V 66. minutě snížil z přímého kopu hostující Marcel Šimek - 2:1. Další vyloženou šanci si hosté nevytvořili a po skrumáži v 83. minutě se ve vápně nejlépe zorientoval opět domácí Pavel Zikán a zvýšil na konečných 3:1. Domácí tak berou první tři body po návratu do 3. třídy.

SK Valeč
Procházka Daniel, hráč: Zejména v prvním poločase jsme byli aktivnějším týmem a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.