3.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

Výhru Vítkova režíroval Kudla

14

Vítkov vyhrál o dvě branky nad Krnovem.

Vítkov vedl o jednu branku

Vítkov v sobotu hostil rezervní mužstvo z Krnova. V první dvacetiminutovce byl Vítkov lepším týmem. Domácí hned v páté minutě zahrozili po nahrávce Faldýna Lukášem Dohnálkem, kterého vychytal brankář Genčur. Po třinácti minutách Křenek našel zcela volného Kudlu, který propálil brankáře Genčura – 1:0. Krnov mohl vyrovnat vzápětí, ale Holčák nastřelil jen břevno. Platilo tedy známé nedáš dostaneš, když Mička vybojoval ve středu balon a nahrál Kudlovi, který přeloboval gólmana Genčura – 2:0. Hosté reagovali střelou Holčáka, kterou z pod šibenice vytáhl gólman Snášel. Krnovu se pak podařilo snížit až sedm minut před poločasem, když rohový kop Ryse z voleje umístil nechytatelně do sítě Pohludka – 2:1.

Vítkov dal o jednu branku víc

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný. Po sedmi minutách druhého poločasu Faldýn obral o balon hostujícího obránce a pohodlně poslal balon kolem brankáře do sítě – 3:1. Hosté zareagovali přímým kopem, který jen se štěstím vyrazil Snášel mimo své tři tyče. Vítkov zareagoval tvrdou střelou Faldýna, kterou ale dokázala zblokovat hostující defenziva.  Krnov pak otevřel hru a to se mu vymstilo v 78. minutě, když si na levé straně Faldýn udělal dva hráče, nahrál pod sebe Kudlovi, který už si věděl rady – 4:1. V samém závěru ještě unikl domácí obraně krnovský Holčák a zkorigoval skóre – 4:2.

Vítkov jede příští kolo do Velkých Hoštic. Krnov bude hostit Budišov.

TJ Vítkov
Milan Mikulenka (hrající trenér): Výhra je zasloužená. Soupeř nehrál špatně, my jsme však hru kontrolovali a proměňovali naše šance. Chtěl bych kluky pochválit.

FK Kofola Krnov B
Martin Lhotka (trenér): Z naší strany to nebyl špatný výkon. Bohužel nás pohřbily individuální chyb, které soupeř potrestal. Navíc nám nevycházelo ani zakončení.