13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Bohdalov veze cenný bod

33

Domácí nepotvrdili roli favorita a byli rádi za bod.

Po půli nerozhodně

Domácí udeřili hned ve 2. minutě utkání, Pažourek poslal rychlou přihrávku na Juru, ten míč doběhl u brankové čáry a poslal centr před bránu, kde zakončoval střelou Smieško, obránce hostů míč tečoval a ten skončil v síti za zády brankáře Martinčiče - 1:0. V 6. minutě poslal dlouhý centr Trnka J. na bratra Trnku P., ten vystřelil, ale brankář Martinčič byl na správném místě. Po té domácí nepochopitelně vyklidili pole a iniciativu přenechali soupeři. V 8. minutě propadl míč domácí obranou a před brankářem Rouskem byl Neuman, který vystřelil a Rousek míč nohama vykopl. Toto varování domácí hráči nevzali vážně, a tak hned o minutu na to přišli domácí hráči při zakládání útoku o míč, následoval centr hostů do vápna, kde od brankové čáry přišel centr před bránu a tam nikým neobsazený Boháček poslal míč do odkryté brány a bylo srovnáno - 1:1. Pak se trochu probrali opaření domácí hráči. Ve 20. minutě zahrál Dobrovolný míč z trestného kopu do vápna hostů, odražený míč si našel Trnka P. a vystřelil, opět byl brankář Martinčič na tom nejlepším místě. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu, ale optickou převahu měli hosté.

Domácí v závěru srovnali

V 53. minutě se hosté dostali do dobré pozice k zakončení, střelu vyrazil domácí brankář Rousek. V 56. minutě přišel trest pro domácí, domácí zahrávali roh a byl z toho rychlý protiútok hostů, nedůslednost byl bráněn Boháček a bylo mu umožněno vystřelit, míč trefil Dobrovolného a od něj se zatočil za záda domácího brankáře Rouska - 1:2. V 59. minutě založil útok domácí kapitán Nožička, přihrál Trnkovi P. a ten se odhodlal zaběhnout do vápna a vystřelil, bránící hráč srazil míč ke Smieškovi a ten neotálel a vystřelil, brankář míč vyrazil pouze před sebe, ale nikdo z domácích tam nedobíhal. Zlom v týmu domácích nastal po 60. minutě, jako by zařadili vyšší rychlostní stupeň a soupeř přestával stíhat a uchyloval se k faulům. V 65. Pažourek vybojoval míč ve vápně hostů, brankář proti němu vyběhl, ale byl pomalejší a tak se vracel zpět do brány, ale Pažourek jeho zaváhání nevyužil a vystřelil mimo bránu. V 68. minutě si doběhl míč na pravé straně Trnka J., přetáhl centr na levou stranu na Nožičku, ten to dal hned pod sebe na Pažourka a ten ještě Jurovi, který pálil z dobré pozice, ale ukázal se hostující brankář Martinčič, který střelu výtečně zlikvidoval. V 76. minutě si vzal míč hluboko na vlastní polovině Trnka J. rozběhl se podél pravé autové čáry a ač se ho dva protihráči snažili jakýmkoli způsobem zastavit, tak utekl a dal přihrávku pod sebe Pažourkovi na malé vápno a ten dal „houslemi“ brankáři gól – 2:2. V 80. minutě chyboval hostující brankář Martinčič, jeho výkop skončil přesně u Nožičky, ten přihrál Pažourkovi a ten střílel, míč byl sražený k Nožičkovi a ten míč tentokrát poslal Trnkovi J. a ten pálil ostrými, ale s prudkými střelami si dokázal brankář Martinčič v tomto zápase poradit a bylo to tak i teď a míč vyrazil na roh. Když to vypadalo, že je „tříbodová“ branka domácího týmu na spadnutí, tak přišla samostatná akce hostujícího kapitána Koukala, ten se „protančil“ přes tři protihráče až do vápna domácího týmu a v jasné šanci poslal míč nad břevno brány Rouska.