5.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

Rychnov si poradil s Jičínem

13

Jičín ani v 5. kola na body nedosáhl. Domácí Rychnov zvítězil přesvědčivě 6:1.

Po prvním poločase bylo hotovo

Hned v úvodu utkání špatně došlápl hostující brankář Kanta, kterého po zbytek poločasu trápilo a omezovalo toto zranění. První branká přišla v 19. minutě. Domácí Veselý našel obloučkem za obranu Jiřího Počtýnského, který ze strany prostřelil Kantu a poslal Rychnov do vedení. 1:0.

Jen za pouhé dvě minuty přidali rychnovští druhou trefu. Chybu v hostující obraně potrestal Tomáš Markovič a bylo to 2:0.

Ve 27. minutě povedenou patičkou zvyšoval na 3:0 opět Jiří Počtýnský, který se prosadil podruhé v utkání.

V 37. minutě se míč v pokutovém území hostů odrazil k Romanu Zajíčkovi, který zblízka prostřelil Kantu počtvrté. 4:0

Rychlé snížení drama nepřineslo

Do druhé půle zraněný jičinský brankář Kanta již nenastoupil. Hned ve 46. minutě však hosté snížili. Chybu domácího obránce využil Lukáš Holer, který postupoval sám na rychnovského brankáře Šebestu a přízemní střelou ho překonal. 4:1.

V 52. minutě si nešťastně srazil centr do vlastní sítě jičínský David Fidrich a bylo to opět o čtyři branky. 5:1.

Konečnou podobu zápasu dal v 61. minutě domácí útočník Roman Zajíček, který upravil na 6:1. I pro něho to byla druhá trefa v utkání.

Další změna skóre již nepřišla, a tak si další tři body do tabulky připsal Rychnov a Jičín na první body v sezóně stále čeká.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou
Václav Brůžek (předseda): "Tabulkové postavení hovořilo jasně. Takové zápasy, kdy favorit musí "povinně" vyhrát jsou velice těžké. Nám se však poctivým výkonem podařilo potvrdit skvělý vstup do sezóny. První poločas vyzněl jasně pro nás. Na začátku druhé půle soupeř využil naší bohorovnosti a snížil, ale my jsme okamžitě převzali otěže zápasu a komplikace jsme nepřipustili. Děkuji týmu za předvedené výkony a skvělý vstup do soutěže."

SK Jičín
Petr Beneš (trenér): "Výsledek dnešního utkání hovoří za vše – není co hodnotit!!"

J. Šebesta [-] - M. Drašnar [-] (70. J. Kocman [-] ) , S. Pohl [-] , J. Kábrt [-] , Š. Vacek [-] - J. Počtýnský [-] (65. M. Červinka [-] ) , V. Lihařík [-] (65. T. Zemánek [-] ) , D. Veselý [-] , M. Rücker [-] - T. Markovič [-] (76. J. Jedlinský [-] ) , R. Zajíček [-] (76. J. Jedlinský [-] )