13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

Mochtín si po dvou debaklech spravil chuť

2. J. Bejvl , 23. J. Bejvl , 38. J. Dolejš (p.) , 51. J. Žiak , 76. Z. Smolík - 57. M. Pelnář
22

Mochtín utrpěl ve dvou posledních zápasech dvě vysoké prohry. Nejprve dostal sedm gólů od Chlumčan, týden poté lovili míč ze sítě dokonce devětkrát, když s Horšovským Týnem padl 3:9. V tomto zápase ale naděloval Mochtín. Bolevci povolil pouze jeden gól, domácí naopak překonali brankáře hned pětkrát a slaví vítězství.

Skóre otevřel již ve druhé minutě z rohového kopu stoper a kapitín Mochtína v jedné osobě, Jakub Bejvl. Po pár mintách mohlo být vyrovnáno, Prokop ale vytáhl nebezpečnou střelu na břevno. Poté se ozval i nejlepší střelec Mochtína Žiak. Jeho šanci ale zlikvidoval Körner. Ten vychytal i spostu dalších příležitostí Mochtína a domácí hráči si na něm často vylámali zuby. Ve 23. minutě to bylo 2:0. Podruhé v zápase Körnera překonal Jakub Bejvl, který brankáře šikovně přehodil. Ve 38. minutě byl pak ve vápně faulovaný Škocha, pokutový kop proměnil Jiří Dolejš a Mochtín vedl 3:0.

Po pauze domácí polevili a to se jim mohlo rázem vymstít. Bolevečtí byli lepší, své šance ale nedokázali využít, a tak se znovu ozvali domácí. Brejkovou situaci úspěšně zakončil Jan Žiak. Po rohu sice dokázal snížit Michal Pelnář, čtyřgólové vedení ale hostům vrátil Zbyněk Smolík a Mochtín si tak po dvou debaklech spravil chuť a Bolevec porazil 5:1

TJ Sokol Mochtín
Karel Šot, předseda klubu: Po dvou krutých porážkách si naše áčko připsalo do tabulky I.A třídy mužů potřebné tři body za výhru 5:1 nad Bolevcem. Ten ještě před rokem hrál Krajský přebor, ale po sestupu se výsledkově trápí i v I.A třídě, když uzavírá tabulku na 15.místě.

D. Prokop [-] - M. Kutka [-] (28. M. Škoch [-] ) , J. Lysek [-] , T. Velek [-] (84. M. Kapusta [-] ) , Z. Smolík [-] , J. Žiak [-] , J. Bejvl [-] , D. Gajdušek [-] (78. R. Smolík [-] ) , J. Čeleda [-] , P. Blažek [-] , J. Dolejš [-]