11.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Bojovný fotbal rozhodly standardní situace

1. J. Esterka , 70. L. Aubrecht - 12. D. Rýdl (vl.)
33

Oba týmy se nacházely před zápasem na nelichotivých pozicích a Stříbro se na svého soka mohlo dokonce bodově dotáhnout. Nicméně už v první minutě Baník ztrácel...

Do zápasu naskočil do základní sestavy po léčeném zranění Jan Esterka, který se po rozehrávce chopil centru na Aubrechta, ten hlavou vyslal Fencla, který byl před šestnáctkou nedovoleně zastaven Demjanem, který navíc viděl hned po pár sekundách hry žlutou kartu. K zahrávání standardky se postavil právě zmiňovaný Esterka, který přízemním pokusem obstřelil zeď a Dolejš jeho střelu nedokázal vytěsnit, i když si na míč sáhl - 1:0.

Šok pro hosty vystřídala notná defenzivní činnost domácích Radnic. Ty čelily několika nebezpečným šancím, se kterými si ale defenzíva zprvu poradila, navíc neuplynulo ani 10 minut hry a další žlutou kartu viděl Vyšín, který hasil rychlý kontr domácích. Srovnání se ale hosté přeci jen celkem brzy dočkali, když při rohovém kopu před kapitánem domácích přeběhl soupeř, který se v hlavičkovém souboji španě zorientoval a překonal svého brankáře.

Hra plná osobních soubojů, nepřesnosti, ale i rychlosti a slibných šancí do poločasové pauzy vyzněla bez branek. Na straně domácích se dvěma důležitými zákroky vytasil Tomáš Spěváček, na druhé straně pak selhal v jasné koncovce Polášek, který přidal ještě kličku navíc. Když pak gólem neskončila ani standardka Stříbra z hranice vápna, kterou tečoval Sobolík, ale na brankovou čáru před střelou zabíhající Fencl pokus vykopl ven, odcházelo se do šaten za nerozhodného stavu.

Ve druhém dějství se hra velmi vyrovnala a Stříbro chvílemi domácí přehrávalo. Radnice si mnohdy musely pomoci nedovolenými zákroky s vidinou žlutých kartónků, ale jinak hra probíhala ve férovém duchu. Baník troskotal na nepřesné koncovce, nebo přetažených přihrávkách, ale ani domácím se přechod do útoku nedařil, zejména proto, že přihrávky končily ve vápně dřív, než se na svých místech objevili adresáti. Po hodině hry začali trenéři točit sestavami, kdy nové tváře měly za úkol hru znovu oživit.

Nejdřív své velké příležitosti mohli využít hosté, kteří měli nabídnutou standardku v 63. minutě z méně než 20 metrů ud Spěváčkovy brány. Dominik Tůma ale krásnou technickou střelou orazítkoval pouze břevno, a tak se zase přesunula hra na druhou stranu. Střídající Petr Spěváček si aktivitou a průbojností vynutil faul zhruba 25 metrů od brány a k volnému přímému kopu si v 70. miutě stoupl Lukáš Aubrecht. Ten sou střelu levačkou nejprve namířil do zdi, která se mu následně rozestoupila a pravačkou jí už dokázal prostřelit, na což Dolejš nemohl včas reagovat. Dvacet minut do konce a vedení o jednu branku znamenalo jediné - Baník hru otevřel a vyslal dopředu posily.

Stříbro dobývalo, dobývalo, ale marně. Koncovka nebyla přesná, což s přibívajícím časem mohlo hosty mrzet. Zejména když se do otevřené obrany dostali domácí fotbalisté hned třikrát, ale v jasných gólovkách se neprosadili. Do posledních minut tak dávali hostům naději na bod, přitom mohlo být už 10 minut před koncem rozhodnuto možná i o tři branky.

TJ Sokol Radnice
Pavel Aubrecht, trenér: Pro nás skvělý začátek, hned naše první střela skončila v brance. Jenže Stříbro reagovalo správně, vytvořilo si několik standardních situací, do kterých chodilo hodně důrazně, až skončil míč v naší síti. Celkově působilo Stříbro živější dojmem, my jsme byli jako starší diesel. Tak nějak jsme se utkáním valili a střídali dobré momenty s těmi horšími. Zaplať pánbůh za opakovanou střelu Lukáše Aubrechta. Tento gól nám dal psychickou výhodu. Bohužel místo proměnění dvou 100℅ šancí, jsme se až do konce utkání strachovali o jednobrankové vedení. Pro nás důležitá výhra. Velký osobní respekt mám pro padesátníka Petra Kočku. V sobotu hrál za B mužstvo. V neděli ráno vedl žáky, odpoledne jel s dorostem, aby ještě přispěchal pomoct nám, coby hráč na lavičku A mužstva. Sakra kde jsou ti mladí!?!?

TJ Baník Stříbro
Luboš Zaoral, trenér: Bojovné a asi vyrovnané utkání, možná jsme byli více na míči, ale to je asi tak všechno. Bohužel před vápnem soupeře nám končila snad každá akce. Když už jsme se do zakončení dostali, hlavně ve druhém poločase, tak jsme zase už nebyli dostatečně důrazní a přesní v zakončení. Proto i z mírného tlaku, co jsme si vytvářeli, domácí chodili do nebezpečných protiútoků. Bohužel další prohra na našem kontě ze zápasu, kde jsme si minimálně bod měli odvézt.

T. Spěváček [-] - D. Rýdl [-] , D. Krč [-] , Š. Huttr [-] , M. Krč [-] - L. Aubrecht [-] , M. Habr [-] (60. P. Spěváček [-] ) , J. Esterka [-] (60. M. Svoboda [-] ) , L. Brož [-] - D. Fencl [-] , F. Polášek [-]

L. Dolejš [-] - R. Dyk [-] , D. Kasl [-] (68. J. Pospíchal [-] ) , M. Vyšín [-] (81. J. Benedikt [-] ) , P. Demjan [-] , Z. Pašek [-] , D. Tůma [-] , J. Kolena [-] (84. A. Ferdinandy [-] ) , T. Bůžek [-] (68. L. Zaoral [-] ) , R. Skopový [-] , L. Sobolík [-]

ŽK: 59. J. Esterka , 63. D. Rýdl , 77. F. Polášek - 1. P. Demjan , 9. M. Vyšín .
Hráči zápasu: J. Esterka .
Počet diváků: 158. Rozhodčí: MIČAN Jan - SCHVEINERT Radek, KŘÍŽ Lukáš.