10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Strážov si poradil se Štěnovicemi

18

V prvním poločase byli lepším týmem domácí, ale své šance nedokázali využít, a tak se šlo do šaten za stavu 0-0. Po přestávce Strážov pokračoval v převaze, kterou zúročil v 65. minutě, kdy se trefil Hryhorak. V 77. minutě to byl znovu on, kdo vstřelil druhou branku domácího týmu po dobře sehraném protiútoku. Strážov doma zvítězil 2-0 a napravil porážku z Horažďovic. Štěnovice zůstaly na posledním místě a padly pošesté v řadě.

První poločas bez branek

Domácí tým měl od začátku zápasu převahu a soupeře dostal postupem času pod tlak. Strážov nakopával dlouhé balóny za obranu, ale Štěnovice dobře bránily a s útočnými akcemi domácích si poradily. Ve 13. minutě zajel do protihráče Tomašek a rozhodčí neváhal vytáhnout žlutou kartu. Hosté se z úvodního tlaku oklepali a sami několikrát zkoušeli proniknout do obrany Strážova, nicméně jejich snaha končila na velkém vápně soupeře. Ve dvou dobrých příležitostech se objevil hostující Fink, ale gól nevstřelil. Strážov měl stejný problém jako Štěnovice, do šancí se v útoku sice dostal, ale buď selhal v zakončení nebo si počínal moc zbrkle.

Domácí rozhodli během 12 minut

V druhé půlce rozhodla větší kvalita v záloze domácích. Strážov získal převahu ve středu hřiště a z toho vytěžil maximum. V 65. minutě si dobrý prostor našel Hryhorak a přesnou střelou otevřel skóre utkání. Po inkasovaném gólu nezbylo Štěnovicím nic jiného, než otevřít hru a začít více útočit. Toho okamžitě využili domácí. Rychlý protiútok Strážova zakončil další pěknou střelou Hryhorak a přidal svůj druhý gól v zápase. Domácí tým si byl vědom dvoubrankového vedení a nikam už se zbytečně nehrnul. Štěnovice nedokázaly v závěru zápasu gólově odpovědět a připsaly si již šestou prohru za sebou.

TJ Sokol Štěnovice
Václav Stuchl, hráč: V dalším kole jsme zavítali na půdu Strážova. Domácí se od úvodních minut tlačili dopředu a díky dlouhým nakopávaným balónům nás dostávali pod tlak, který jsme ovšem díky dobré obranné hře ustáli. Naše hra dopředu však končila většinou na hranici domácího vápna, a tak jsme nebyli moc nebezpeční, mimo šance T. Finka. Domácí měli v první půlce více ze hry, ale v zakončení si počínali zbrkle a své šance buď nedotáhli do konce nebo končili v rukavicích pozorného brankáře Stuchla. Bohužel v druhé půlce se nám přestalo dařit v záloze a dvakrát jsme inkasovali po dvou krásných střelách domácího útočníka a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. U prvního gólu bylo chybou naše pozdní dostoupení v obraně a u druhého nás soupeř potrestal z brejku, když jsme otevřeli obranu. Soupeř byl hratelný, ale nám se stále nedaří.