M. Hůlka 24.
J. Grus 70. (p.)
J. Grus 88. (p.)
3:2
(1:1)
Výkon týmu: --
Výkon týmu: --
Rozhodčí --
Poslat report, video, foto Ohodnotit utkání

12.11.2022 14:00

15.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023


Hodnocení

Úrověň zápasu

--

Nápoje

--

Jídlo

--

Hrací plocha

--

Zázemí

--

Dva pokutové kopy rozhodly! Poděbrady možnost posunu na 3. příčku nevyužily


Branky


24. M. Hůlka , 70. J. Grus (p.) , 88. J. Grus (p.) - 27. O. Martínek , 89. J. Suchánek
10

Boj o přední příčky tabulky se po výsledcích v uplynulých kolech velmi zamotává a k rouzlení mohl napomoct právě dnešní zápas. Luštěnice si vítězstvím pro zimu mohly zajistit 4. příčku a právě poděbradská Bohemia příčku 3. 

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.

Domácí v úvodu utkání jasně demonstrovali, že jejich aktuální postavení v tabulce není nijak náhodné. Aktivní hrou si dokázali vypracovat silný tlak a pomalu se rozehrávající poděbradské hráče zatlačili do hloubi vlastní poloviny. Ze své herní převahy však nedokázali vytěžit více než nepřesný projektil z přímého kopu v podání Hůlky a defenziva Bohemie tak ve složitých chvílích prozatím dokázala obstát.

Právě zlom pro obranu Bohemia přišel ve 24. minutě, kdy domácí měli k dispozici další zajímavou možnost k ohrožení brány Bohemie po nedovoleném zákroku Králíka v blízkosti vlastního pokutového území. K exekuci přímého kopu se postavil Hůlka, jenž zvolil možnost razantního zakončení ke vzdálenější tyči, na kterou Málek nedokázal zareagovat a obdržené brance pak nedokázal zabránit ani na brankové čáře stojící Voříšek, který se sice obětavě snažil pumelenici z kopačky luštěnického stopera zahradit cestu vlastní hrudí, leč neúspěšně.

Radost z vedení však domácímu mužstvu vydržela pouhé tři minuty, když se konečně ujala jedna z pobídek poděbradských hráčů na za obranu nabíhajícího Nováka, jenž v souboji tváři v tvář obhodil brankáře Januru a rutinním doklepnutím míče do odkryté sítě soupeřovi brány pak přiložil ruku k dílu skórující Martínek.

I přes velký počet další brankových šancí nepřišel během prvního poločasu další gól, což znamenalo průběžné skóre 1:1.

 

 

Ani úvod druhého poločasu dlouho nepřinášel zásadnější zlom ve vývoji utkání, a to jak herní, tak ani výsledkový.

Jak se však hra přesouvala čím dál blíže k luštěnické bráně, tak se zároveň začínala otevírat okénka k rychlým protiútokům v podání domácího celku a právě po jednom z nich v 70. minutě se až do pokutového území Bohemie prohnal Semerák, jenž se natlačil před bránícího Uhera a po následném pádu sudí Hanák neoblomně nasměroval svou paži směrem na značku pokutového kopu. K tomu se postavil Grus a ačkoliv poděbradský brankář vystihl směr jeho střely, tak na dobře umístěný pokus domácího středopolaře nedosáhl a Luštěnice tak znovu nakročili do vedení.

Promarněné příležitosti k vyrovnání pak poděbradské hráče musely mrzet ještě o poznání více v 88. minutě, kdy domácí podnikli další ze svých rychlých protiútoků po zisku míče na vlastní polovině, z následného přečíslení si to opět do pokutového území namířil Semerák, kterého tentokrát svým skluzem zasáhl bránící Voříšek a rázem tak byl na světě druhý pokutový kop v utkání. K tomu se postavil opět Grus, jenž tentokrát míč mazácky napálil do středu brány a zdálo se tak být definitivně rozhodnuto.

Dvoubrankový rozdíl ve skóre však v platnosti vydržel pouze několik desítek vteřin, jelikož si v 89. minutě naběhl na přímý kop z kopačky Králíka Suchánek a hlavou míč nasměroval neomylně k tyči soupeřovi brány, čímž znovu zadělal na dramatičtější koncovku utkání, která ale další změnu ve skóre nepřinesla, což znamenalo, že všechny 3 body zůstanou v Luštěnicích.

 Ohlasy k zápasu


TJ Sokol Luštěnice
Jakub Pleško: V prvním poločase jsme byli aktivnější a vytvořili jsme si 3 brankové příležitosti, ale proměnili jsme až standartní situaci z 25 metrů. Hosté později vyrovnali z jediné šance, kdy proměnili rychlý protiútok po naší ztrátě míče ve středu hřiště. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první, domácí byli aktivní na míči a hosté spoléhali na rychlé protiútoky. Zápas nakonec rozhodli 2 standartní situace domácích, které bez problému proměnili.

FK Bohemia Poděbrady
Jiří Voříšek: Pohledné akce, kombinační fotbal, s přehledem pískající arbitr a spousty fanoušků na výstavním areálu s čistými kabinami. Tak toto přesně toto utkání nenabídlo. Ve všech ohledech podprůměrné utkání, kdy jsme inkasovali branku z trestného kopu a dvou penalt. Obecně jsme podali vcelku plochý výkon, kde nikdo nevyčníval ani nepropadl. Bohužel, čím dál tím častěji jezdíme z venkovních utkání dost rozmrzelí a zdaleka to není jenom kvůli výsledkům.Sestavy


TJ Sokol Luštěnice
Z. Janura [-] - T. Kočí [-] (64. J. Kopa [-] ) , J. Semerák [-] , J. Grus [-] , J. Lada [-] , O. Mísař [-] , T. Hrdlička [-] (85. J. Soukup [-] ) , L. Lasák [-] , M. Hůlka [-] , P. Pavlíček [-] , J. Grus [-]

FK Bohemia Poděbrady
J. Málek [-] - V. Uher [-] , O. Soukup [-] (79. J. Hoznauer [-] ) , D. Havránek [-] , J. Voříšek [-] , M. Novák [-] , J. Králík [-] (89. J. Křivský [-] ) , O. Martínek [-] , D. Schulz [-] (66. Z. Orestis [-] ) , J. Suchánek [-] , J. Kalina [-]

ŽK: 83. M. Hůlka , 88. J. Semerák - 70. J. Voříšek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Hanák Leoš - STUMPF Jaroslav, NOVOTNÝ Lukáš.

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí ji jednoduše napsat přímo k zápasu pomocí tlačítka Poslat report, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.
Automatický komentář z expert tipu     11. 11. 2022 21:01

Tip: výhra domácích

Automatický komentář z expert tipu     11. 11. 2022 20:19

Tip: výhra domácích

Automatický komentář z expert tipu     11. 11. 2022 10:51
Samuel Mičuta

Expert: Martin Hůlka
Tip experta: výhra domácích

Nerad tipuji výsledky mého týmu, ale budeme se snažit vyhrát a přeskočit Poděbrady v tabulce. Bude to pro nás těžký zápas.

Automatický komentář z expert tipu     10. 11. 2022 23:20

Tip: výhra hostů

Automatický komentář z expert tipu     10. 11. 2022 15:29

Tip: výhra hostů

Automatický komentář z expert tipu     10. 11. 2022 08:06

Tip: výhra hostů

Automatický komentář z expert tipu     10. 11. 2022 06:20

Tip: remíza

Hráč, Administrátor klubu, Fanoušek - FK Slovan Lysá | Středočeský | Nymburk

Tip: remíza

Hráč, Zpravodaj, Fotograf - AFK Pečky | Středočeský | Kolín

Tip: výhra hostů