2.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Viktoria Vestec se rozstřílela hned v prvním utkání, Kosoři nasázela osm branek

5

Viktoria Vestec bude kvůli rekonstrukci svého hřiště minimálně celý podzim hrát v azylu v Dolních Břežanech. Výjimkou nebyl ani dnešní zápas, Viktorce to ale nijak neuškodilo. Svému soupeři z Kosoře nasázela osm branek. Dvěma hattricky se blýskli Matysík a Kalod.

Čtyři branky v síti hostů

Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe domácím, kteří se již ve 4. minutě dostali do vedení. Balón za obranu dostal Matysík, který přehodil vyběhnuvšího gólmana hostí. Viktorka tak vedla 1:0.

Poté se hra vyrovnala a do šancí se dostávaly oba celky. V dresu Kosoře nejvíce hrozili Vampola, Křenek a Slunéčko. Zakončení hostujících borců však vždy zneškodnil domácí Víšek, který strážil vesteckou branku.

Viktorka byla také nebezpečná a ve 22. minutě svůj náskok navýšila. Po centru Říhy se prosadil znovu Matysík.

O čtyři minuty později přišel další centr do vápna hostů. Tentokrát byl distributor Vidlička, jehož vzdušný pas zužitkoval Kalod. Domácí tak vedli 3:0.

Ve 30. minutě nachytal hostující Křemen brankáře Víška. Vestecký gólman na Křemenovu výstavní dalekonosnou střelu nedosáhl a míč zapadl do branky. Kosoř tak dokázala snížit na 3:1.

Dvougólový náskok domácích dlouho nevydržel a ve 32. minutě to bylo znovu o tři branky. Máčeho průnik do vápna byl zastaven jen za cenu faulu a Vestec měl tak k dispozici pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Říha, a domácí tak vedli 4:1.

Hosté mohli po chvíli odpovědět. Nebezpečný centr do vápna po přímém kopu se ale stal pouze kořistí Víška.

Úvodní dějství tak skončilo 4:1 pro Viktorii Vestec.

Další čtyři góly v hostující brance

Na začátku druhé půle byli aktivnější fotbalisté Kosoři, v zakončení se jim ale nedařilo.

Po chvíli vstřelili další branku domácí, Hobzův přesný zásah však nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení.

Vestecké to ale dlouho mrzet nemuselo. V 50. minutě se po rohu trefil Kalod, který vstřelil svůj druhý gól utkání. Domácí tak vedli 5:1.

V 62. minutě je to znovu Kalod který zvyšuje už na 6:1 a završuje tak hattrick.

Hosté se snažili alespoň o snížení, pokusy Slunéčka a Vempoly ale končily jen v rukavicích domácího Víška.

V 68. minutě se po povedené individuální akci a přihrávce Říhy prosadil střelou k pravé tyči Máče. Vestec tak vedl už 7:1.

Utkání uzavřela branka na 8:1 deset minut před koncem, kterou zaznamenal Matysík a stejně jako jeho kolega Kalod dokonal hattrick.

Viktoria Vestec tak zaznamenala na úvod sezony vysokou výhru. V břežanském azylu porazila Kosoř 8:1.

TJ Viktoria Vestec
Ivan Voborník: Když vyhrajete 8:1, tak musíte být spokojený. Soupeři chybělo asi pět hráčů ze základu, takže tím byli oslabení. Hrál se dobrý fotbal, bez faulů a oba týmy chtěly hrát. Je to až kruté, do čeho jsme kopli, z toho jsme dali gól.

P. Víšek [-] - R. Kalod [-] (75. P. Pecinovský [-] ) , V. Vidlička [-] , V. Máče [-] , M. Říha [-] , R. Matysík [-] , J. Maňák [-] (62. M. Novák [-] ) , V. Ježdík [-] , J. Ježdík [-] (46. J. Hobza [-] ) , M. Hlubuček [-] (62. J. Ptáček [-] ) , M. Hendrych [-]

ŽK: 35. V. Vidlička , 87. P. Pecinovský - 49. M. Bícha .