3.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Bleskový obrat Klecan ještě v první půli znamenal tři body proti Rakovníku

28. A. Hrdina , 30. L. Urban - 27. J. Severin
10

Klecany, které v prvním utkání sezony utrpěly vysokou porážku 0:4 od B-týmu Kladna, dnes čekal soupeř z Rakovníka. Ten v prvním kole uspěl proti Dynamu Nelahozeves díky penaltě pár minut před koncem. V dnešním bojovném utkání padly tři branky a všechny během tří minut. Nakonec z toho bylo vítězství pro domácí.

Bleskový obrat domácích

Do prvního poločasu vstoupili lépe fotbalisté Rakovníka, kteří svého soupeře mírně přehrávali.

Ve 27. minutě se jim podařilo dostat do vedení. Centr ze standardní situace proletěl vápnem a zapadl až do domácí sítě. Rakovník tak vedl 1:0.

Vedení hostů dlouho nevydrželo a ve 28. minutě bylo srovnáno na 1:1. Z dorážky se prosadil Antonín Hrdina.

Netrvalo to ani dvě minuty a obrat klecanských borců byl na světě. Centr ze standardní situace zavřel na zadní tyči Lukáš Urban a poslal tak svůj tým do vedení.

Poločasové skóre tak vyznívalo lépe pro domácí, kteří vedli nad Rakovníkem 2:1.

Tlak hostů vyrovnání nepřinesl

Druhý poločas byl stejně, jako ten první, hodně bojovný. Rakovník se snažil o vyrovnání, i hosté si ale vytvářeli šance. Svůj náskok ale nenavýšili.

V závěru přišel veliký tlak od hostujících fotbalistů, kteří byli blízko vyrovnání. Proti byl ale domácí brankář Filip Hrkal, který svůj tým několikrát podržel.

Klecany tak díky bleskovému obratu v první půli porazily Rakovník 2:1.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Jsem velice spokojený. Tuším, že hosté měli v sestavě asi pár kluků, kteří minulý rok hráli ČFL a my jsme i po tom obdrženém gólu věděli, že potřebujeme vyhrát. Semkli jsme se a ubojovali jsme to tak, že všichni kluci tahali za jeden provaz. Bylo to dobré.

SK Rakovník
Petr Kýzl: Nedá se říci, že by domácí byli vyloženě lepším mužstvem, avšak v zápase rozhodla zkušenost a dvě neuhlídané standardní situace. Škoda.