--

--

Hlučín se veze na úspěšné vlně

10

Sedmým kolem pokračovala od pátka do neděle soutěž MSFL. Po sedmi odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, která ve šlágru kola zvítězila 2:1 na půdě druhých Rosic. Hlučín po vyřazení druholigové Líšně v MOL Cupu veze tři body z Frýdlantu.

Domácí šli do vedení

Hosté nastoupili do utkání v roli favorita, když chtěli výhrou navázat na vítězství v MOLCupu nad druholigovou Líšní.

Domácí Frýdlant ale od 15. minuty vedl 1:0, když se prosadil zkušený Adam Varadi.

Z vedení se však domácí dlouho neradovali, měli přitom převahu i další slibné příležitosti.

Ve 27. minutě srovnal skóre přesnou střelou hostující Mládek - 1:1.

Netrvalo to dlouho a ve 35. minutě otočil skóre ve prospěch Hlučína Putyera, když po Lehnertově centru hlavou uklidil míč do sítě - 1:2.

Hosté si výhru pohlídali

Domácí nastoupili do druhého polaču s cílem vyrovnat.

Hlučín ovšem pracoval soustředěně a organizovaně v defenzívě a naopak hrozil z rychlých protiútoků.

Slibné příležitosti neproměnili například hostující Mládek s Plesníkem.

Přesto bylo utkání dlouho otevřené. Až tři minuty před koncem hosté definitivně rozhodli, když udeřil po chybě domácí defenzívy umístěnou ranou na vzdálenější tyč střídající Zajíček.

Hlučín tak zvítězil ve Frýdlantu nad Ostravicí 3:1, a v příštím kole přivítá doma Hodonín.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: "Byl to velice náročný zápas, protože ve Frýdlantu je hodně horká půda. Začátek utkání se nám nepodařil, ale ještě do přestávky jsme to dokázali otočit. Ve druhé půli nás domácí trošku přitlačili standardkami. Vyloženou šanci si však nevytvořili, takže v závěru jsme ještě přidali pojistku."