--

Druhá domácí výhra pro Vrchovinu

15. P. Duda
10

Šestým kolem pokračovala od čtvrtka do neděle soutěž MSFL. Po šesti odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, kterou pronásledují Rosice a na třetí příčku se vyšvihl Hlučín. Vrchovina si v boji s Blanskem připsala druhou domácí výhru v sezóně, když vyhrála 1:0.

Domácí šli do vedení

Počáteční oťukávání a seznamování mezi vápny ukončil v 15. minutě, když napřáhl k ráně z 20 metrů obranný štít Petr Duda a nachytal Kalinu v brance na holičkách - 1:0.

Po centru zprava od Hlaváče si na malém vápně nezpracoval dobře balon Slavíček a obrana mu míč odkopla do autu.

Po půlhodině nákop Sytaře málem opět překvapil gólmana Blanska, který s vypětím sil odvrátil na roh.

Ve 31. minutě hosté poprvé zahrozili centrem pod sebe Holmanem a umístěnou střelu vyškrábl Šmída na roh.

Domácí si výhru pohlídali

Druhá půle byla o velké bojovnosti domácích a ataku hostí, kteří měli velkou snahu vyrovnat.

Po hodině hry se ve vápně v závaru před Petrem Šmídou netrefil ve slibné šanci středopolař Holman.

Skálopevná obrana Vrchoviny odvracela nájezdy hostí.

Svěřenci trenéra Michala vycházeli ze zabezpečené obrany k rychlým výpadům.

V poslední čtvrthodině zápasu měli hned tři příležitosti ke zvýšení skóre, ale střela Sytaře skončila v boční syti.

V další šanci opět Sytař koníčkem překopl blanenské břevno.

A do třetice, těsně před koncem, střelu střídajícího Michala Šmídy, vyrazil Kalina na roh.