10.0

9.0

Hlučín otočil utkání s Baníkem

8

Šestým kolem pokračovala od čtvrtka do neděle soutěž MSFL. Po šesti odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, kterou pronásledují Rosice a na třetí příčku se vyšvihl Hlučín. Hlučín dokázal otočit utkání s béčkem Baníku a bere tři body.

Hosté šli do vedení

Skóre se v prvním poločase poprvé měnilo po půlhodině hry, hlučínský odchovanec Drozd si našel propadlý centr a pohotovou střelou překonal brankáře Lapeše - 0:1.

Hlučín rychle odpověděl, ve 38. minutě srovnal účty Zajíček - 1:1.

V závěru první půle měl obrovskou šanci Smékal, ale trestuhodně přestřelil.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:1

Tři góly ve druhé půli

V 60. minutě měl Baník výhodu pokutového kopu, ale střelec úvodní branky Drozd trefil tyč.

v 81. minutě se Ostravané výrazně přiblížili tříbodovému zisku, když střídající Barkov z hranice pokutového území nasměroval svou přízemní střelu přesně k tyči - 1:2.

Domácí ale ukázali v závěru velkou bojovnost! V 85. minutě Smékal skvělou přihrávkou vybídl ke skórování na zadní tyči naběhnuvšího Lehnerta, a ten vyrovnal na 2:2.

Ve třetí minutě nastaveného času přišel rozhodující moment zápasu, Mládek skvěle zatáhl míč středem hřiště, vybídl ke skórování Šindlera, jehož střelu si gólman Baníku vyrazil, ale jen před nohy dorážejícího Zajíčka, který trefou na 3:2 rozjásal domácí fandy.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: Je to hodně sladké vítězství. Emoce byly opravdu velké. Třech bodů si velice vážím, když jsme dvakrát museli dotahovat ztrátu. Do první půle nasadil Baník hodně hráčů z áčka, po přestávce už za něj nastoupili běhaví mladíci. Podle mého názoru jsme zvítězili zaslouženě, protože jsme si vytvořili více šancí.

Počet diváků: 362. Rozhodčí: Bebenek Petr - MACRINEANU Jiří, HABERMANN Lubomír.